Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom megállapítani,...

Hannkah kérdése:

Honnan tudom megállapítani, hogy szülni kezd a csincsikém?

Figyelt kérdés
Már nagyon nagy hasa van a csinemnek és már úgy vettük, hogy vemhes volt, de nem tudták, hogy mikor történhetett a dolog. Tavaly szeptemberben szült állítólag egy lányt, de folyamatosan együtt volt és van a fiúval. Tegnap éjjel is csipogott az egyik, kiugrottam az ágyból, hogy lássam mi van, de sehol semmi. Sokat pihen, néha elbújik a kuckójába, de nem tudom mikorra várható. A fiú mindenesetre már alig bírja a koplalást. Honnan lehet tudni, hogy közel a szülés?
2012. febr. 9. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Egyszer csak kicsi "csincsikék" kezdenek potyogni belőle. Abból.
2012. febr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szellemes, de ez a válasz sajnos nem hasznos!
2012. febr. 9. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

"A kérdező kommentje:


Nagyon szellemes, de ez a válasz sajnos nem hasznos!"


Ha nem kezd el kiabálni, hogy szülési fájdalmai vannak, vagy szól, hogy elfojt a vize, ami azért egy csincsikénél valószínűtlen, /amúgy mi a a szar az a csincsike?/, akkor csak abból fogok észrevenni, hogy potyogtatja az aprólékot.

2012. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. Ha nem értesz hozzá minek válaszolsz?

2. főleg ha azt se tudod miről van szó?

2012. febr. 9. 13:53
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem értesz hozzá, minek tartasz csincsillát? Pláne miért szaporítasz?
2012. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Onnan, hogy elkezd szülni. Ha már szaporítod, illene utánanézned, még mielőtt baj lesz és nem veszed észre.
2012. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

A kérdező kommentje:


1. Ha nem értesz hozzá minek válaszolsz?

2. főleg ha azt se tudod miről van szó?



Köszönöm, hogy kioktattál kis plázacicus, de tudod nálunk az állatok fajtáját kiírják CSINCSILLA nem csincsike!

És mihez kéne értenem?! Szülni kezd, és jönnek belőle a kölykök, ennyi.

Amúgy neked kéne tudnod erről többet, ha már többször is felcsinálták a csinikédet!

2012. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Távolról sem vagyok plázacicus, csak szeretem, ezért írtam így. A kérdést azért tettem fel, mert gondoltam valaki több infóval szolgálhat, mint amennyit én tudok, amúgy nagyjából tudom, hogy mik a jelei a szülés elkezdődésének, de az már maga a szülés, amikor kis csincsillák "potyognak" belőle.


A másik kommentelőnek: Nem szaporítom, ahogy írtam már, így vettük őket.

2012. febr. 10. 17:43
 9/10 anonim válasza:
18%

Általában reggelente szülnek! Nekünk a ketrec alsó részére ment eddig mindig. Feláll két lábra és érdekesen kezd mozogni a hasa körül az izom, gondolom ilyen tolófájásos valami lehet. Nálunk az első nehezen jött ki, de van annyira szelíd az anyuka segíthetsz is neki. Miután megszülte a kicsiket mindig adtunk neki mazsolákat, mogyorókat, hogy visszatérjen az energiája, mivel nagyon le van ilyenkor strapálva.Lehetőleg a fiút ilyenkor válasszátok el a lánytól, mert újból felcsinálja, és pár éven belül kikészül a szülésektől a leányzó (el is patkolhat). Nálunk 4 napig vannak külön. Egy kicsit szívszorító a dolog, mert folyamatosan hívják egymást, de a cél érdekében...


Üdv:

G.

2012. febr. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értelmes válaszodat!
2012. febr. 13. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!