Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy tengerimalacom és van...

Horváth Dorina 11 kérdése:

Van egy tengerimalacom és van egy gondom az hogy nem mozog ha kiveszem a ketrecbe bárhova rakom nem mozog nagyon félek állitolag ez baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gülükének hivják.
2012. febr. 9. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg fél. Azonban válaszadás előtt én is kérdeznék, hogy pontosabb válasszal szolgáljak.

Mióta van nálad? Mennyi idős? Miért van egyedül tartva??

2012. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ha Gülükének hívnának, én se rohangálnék. Marha fontos információ volt :D

Egyébként meg hagyd, majd rájön, hogy nem kell rettegni és elindul. Csak várj türelmesen, ne cseszgesd, rakd le egy levél salátával és ülj le olvasni.

2012. febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egyszer egy tengerimalacom kb 1 hónapig csak.


Ketrec helyett összeszögeltem egy nagy fadobozt, olyan bútorlapokból, amit lomtalanításról hoztam fel :D

Kb 40 cm magas, 2 méter hosszú és 40cm széles lett. Mint egy hosszú folyosó. A malacka ott rohangált benne ide-oda. Mikor magára hagytam, lehetett hallani hogy futkos és néha visítozott is. Akarta, hogy menjen oda valaki foglalkozni vele. De mikor odamentem, egyből beállt a sarokba és ott lapított. Egyedül volt, gondolom hogy félt, úgy nézett ki. Azt mondják, hogy több malacot kéne együtt tartani, de nekem az egy is sok volt. Barátom vette, nekem annyira nem is volt szimpi, ezért inkább hamar eladtam, és szerencsére jó helyre került több malacka közé.


Most hörcsögöt tartok, nekem az jobb. És őt lehet tartani magányosan.

2012. febr. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Norina86 ***** válasza:

Fél, és halottnak tetteti magát, ezért nem mozog.

Mennyi idős a malacka? Lehet, hogy kellene neki ez azonos nemű társ.


Ha nem szeret kint rohangálni, egyszerűen vedd az öledbe és simogasd legalább fél óráig naponta, hogy megszokja ,hogy az öledben biztonságos. Ha megszokja, fog szaglászni és érdeklődni és mászkálni.

Nem 1 nap alatt változik meg a helyzet, de 1-2 hét elég lesz, ha mindennap foglalkozol vele.

2012. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1-2 éves és mindig nagyon sokat foglalkozok vele ö az életem imádom mindenki a családomból foglalkozik vele pontosan jol etetem ahogy a tengeri malc portálban van adok neki jutalom falatokat is ha nagyon ügyes !!
2012. febr. 10. 13:06
 6/8 A kérdező kommentje:
És tavaszal kapok mégegy lányt 1-2 éves
2012. febr. 10. 13:08
 7/8 anonim ***** válasza:
A salátás tanácsot nem kellene megfogadni, ugyanis a tengerimalacok télen nem ehetnek sem salátát sem uborkát. Ezeket külföldről hozzák be és vegyszerezik, hogy kibírja a hosszú utat! Sajnos ez a vegyszer a malacoknak a véget jelenti, szóval jobban jársz, ha te sem adsz neki salátát!
2012. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké
2012. febr. 10. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!