Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi? : )

Törpenyuszi? : )

Figyelt kérdés

Sziasztok törpenyuszisok!Segítségeteket kérném pár kérdésben,mivel lehet,hogy én is nyuszi tartó leszek :)

1.Mivel anyukám egész nap dolgozik,és én sem érek túl hamar haza,ellenne egyedül? vagy ha ketten lennének akkor az jobb lenne nekik?

2.Az állatkereskedésben azt mondták,hogy naponta 3 órát minimum kint kell lenniük(ketrecen kívül.Ezt meg is tudnák oldani,mikor hazaérünk.Vagy erről nektek mi a véleményetek?

3.A fajta is egy nagy kérdés,mivel nem szeretnénk,ha ilyen nagyon nagy szőre legyen,meg elvileg ugye TÖRPEnyulak és mégis elég nagyra nőnek..

hirtelen ennyi jut eszembe,ha valaki még tud hasznos tanácsokat adni,vagy valamivel kiegészíteni ezeket a kérdéseket,akkor az is nagy segítség lenne :) Köszönöm szépen előre is :)


2012. febr. 11. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van törpe nyulam,és nagyon cuki.Amúgy simán ott lehet hagyni amíg haza nem értek, de mielött elmentek reggel jócskán kell neki enni adni.Figyelj arra is hogy azért nagy ketrece legyen, és minden nap kint legyen.Ha kint van akkor vigyázz,és ne hagyd felügyelet nélkül, mert megrág mindent, tapétát,bútort, szőnyeget papucsot.....

Minden évben kell orvoshoz vinni oltásért.A ketrecben mindig legyen friss szén, és víz meg a FOGKOPTATÓ!!!!A körmük is gyorsan nő így célszerű 2 hónaponta vágni, de ha nem engedi,akkor az állatorvos is levágja, valahol ingyen, valahol pénzért.

2012. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Két nyuszit összeszoktatni úgy tudom,nem olyan egyszerű,persze nem lehetetlen.Ha egy ketrecben vannak,akkor meg 100%-ig biztosnak kell lenni benne,hogy nem bántják egymást.Egyedül is elvan,neked viszont sokat kell foglalkozni vele.Valóban 2-3órát szoktak javasolni,hogy annyira ki legyen engedve,de én ezt kevésnek érzem.Az enyém még akkor is,ha későn érek haza,kint van legalább 5-6órát.(Ha itthon vagyok egész nap,akkor természetesen reggeltől estig kint van.)Hát a fajta meg..nekem kosorrúm van,neki nincs nagy szőre.

Annyit hozzá tennék,hogy a helyedben nem állatkereskedésből vennék,hanem tenyésztőtől.Biztonságosabb.

2012. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

szia!

szerintem mindenképpp 2-őt tartsatok:) bár elvan egyedül... de ha egész délelőtt egyedül van.... hát nem tudom hogy mennyire jó neki...

naponta tényleg sokat legyenek ki engedve... de ez igazából a ketrec méretétől is füg... mert ha mondjuk ti csináljátok... (ami nem nehéz) akkor bármekkorát tudtok csinálni nekik... (ha érdekel egy benti "nyusziketrec" megépítése nyugodtan írj)

én a holland törpenyuszit ajánlom... mert ők nagyon picik (1-1,5kg) nagyon cukik:)

2012. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a nyuszik napközben alszanak.:) Leginkább reggel és délután,este aktívak.
2012. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim egyedül van, de elfoglalja magát, amíg nem vagyok otthon. Én nem ajánlom hogy kettőt vegyél, mert azzal már sok gond van. Elég egy.

Ha nem akarod hogy nagy szőre legyen, Holland törpenyuszit keressél.

2012. febr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a tenyésztőt ajánlom. A mi nyuszink is elvileg törpe, nem is nőtt nagyra, de a fülei igen hosszúak, tehát elvileg valami turmix nyuszi, házi, törpe keverék. Nincs is vele semmi gond, de a fogait sajna 3-4 hetente vágatni kell, mert túlnőnek, és nem tud enni tőlük. Ezek a fogproblémák pedig a keverék nyusziknál igen gyakoriak, ezért vegyél inkább tenyésztőtől. A neten van egy csomó olyan oldal, ahol megnézheted a törpe fajtákat, és tudsz választani közülük. A holland törpe tényleg pici, és a szőre sem hosszú. A mi nyuszink is egyedül van délelőtt, de mi a ketrechez házilag építettünk kifutót neki. Három ketreces lapból áll,(1X1 m-es) a sarkait zsanérral lehet egyszerűen összeilleszteni, a negyedik oldal maga a ketrec. Kb 1 méter magas, nehogy kiugorjon. Reggel kb 5 perc alatt összerakom, aztán délután ugyanennyi idő alatt szétszedem. Így biztosan elvan egyedül is és van helye is bőven.
2012. febr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

SEMMIKÉPP SE TARTSATOK 2 NYUSZIT!


Először is azért, mert verekedni fognak még akkor is, ha mindkettő ivartalanított. Másrészt 2 nyuszinak kicsi a 100x50es ketrec. Másrészt nagyon sok foglalkozást igényelnek, 2 nyuszi nagyon nagy kihívás! Több éve vagyok nyuszitartó, egyszer elvállaltam 2 hónapra egy másik nyuszit is (húgomé, elutazott külföldre 2 hónapra), és nagyon nehéz volt... Nem ajánlom, hogy egyszerre 2 nyuszit tarts.

2012. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat,és tenyésztőtől és csak egy nyuszit fogok valószínűleg kapni :)
2012. febr. 12. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:
boltból is kaphatsz rendes nyuszit, az enyém is onnan van, és tényleg törpe.
2012. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a nyusziketrec min 100x50-es legyen!

de építeni sem nehéz:

egy 160x60x50-es ketrechez kell:

-1db 160x60-as falap (1-2 cm vastag)

-2db 160x20-as falap (1-2cm )

-2db 60x20-as falap (szintén)

ezeket össze kell csavarozni

-4db 50cm magas és kb olyan 4x4-es farúd

ezeker az összerakott alj belső sarkaiba kell belecsavarozni

-csibeháló

ezt a farudak közé kell berakni és pl szöggel beleerősíteni DE(!) csak 3 oldalt! (2 60-as + 1 160-as)

az első oldalra kell vmilyen ajtó pl:

-8db 76cm-es farúd (4x4-es)

-8db 30cm-es farúd (szintén)

ezeket össze kell csavarozni téglaalakúvá és kell közéjük csibéhálót rakni... majd zsanérokkal erősíteni ez elülső oldalon:)

2012. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!