Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpenyúlnak mennyi a...

Egy törpenyúlnak mennyi a mozgásigénye?

Figyelt kérdés

A húgom nagyon szeretne egyet, de nekem van némi fenntartásom a dologgal kapcsolatban, ugyanis egy 70m2-es panellakásban lenne tartva.

Vélemények?


2012. febr. 12. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Naponta kb 3-4 órára minimum ajánlott kiengedni a lakásba szaladgálni este vagy reggel, amikor aktív. Napközben nem nagyon van értelme, mert általában egész nap csak punnyadnak, pihennek. Korán reggel, meg estefelé vannak felpörögve. De minél több időt tölthet szabadon a lakásban annál jobb.

Az én nyuszim nem mehet a lakás minden részébe, csak a szoámban szaladgálhat, az bőven elég neki. Pár négyzetméteren ő kiugrándozza magát.

2012. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hááát a törpenyuszi tartást azért át kell gondolni.. és nem is olcsó...

a kérdéedre a válasz: elég nagy mozgásigényük van.... csatlakozom az előzőhöz napi 3-4 órát ki kell hogy legyen engedve!!

a ketrece meg min. 100x50-es legyen... de minnél nagyobb annál jobb... és ajánlanám a 120x50-60-asat ebben már tényleg kényelmesen elfér mindene

2012. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim egész nap kint van. Neki már van egy napirendje, elmondom, az milyen.

02-07: Alszik, pihen.

07-09: Csendben elmotoszkál, mozog, játszik, mosakszik.

09-14: Rohangál, aktívkodik, alkot a bútorok állagán.

14-17: Alszik.

17-02: Aktívkodik.

Persze, más életritmust is képesek felvenni. Reggel, suli előtt érdemes kiengedni, megsimogatni. Ha elkezd rohangálni, gyorsan kitakaríthatod. Mielőtt elindulna, tegyen be neki enni, akkor bemegy a ketrecbe a nyuszi, és ő becsukhatja. Délután, ha hazaért, kezet mosott a húgod, kiengedheti a nyuszit, az mozogni fog, és igényli a törődést. Lefekvés előtt összesöpri a ketrecben levő bogyókat a húgod, tesz be neki enni, akkor megint beugrik a nyuszi, és békében ellehetnek éjszaka.


Figyeljetek arra, hogy szobatisztának neveljétek, és kábeltelenítsetek mindent fél méter magasságig. Az én nyuszim főleg a szobában van(garzon lakás), de ha elhúzzuk az elválasztót, kifut az előszoba-konyha részbe. A fürdőszobába nem megy be, megtanulta, hogy nem szabad. Nyitott ajtónál benéz, de a küszöböt nem lépi át.


Egyébként tényleg elég drága mulatság!

2012. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. febr. 13. 09:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyi a mozgás igénye, hogy egy szoba a lakásban, de akkor is meghízik ha eteted.
2012. febr. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

3. válaszoló: jót nevettem az írásodon, 'alakít a bútorokon' :)))


Az elején mi is eléggé szigorúak voltunk vele, a ketrecből ugyan mindig kijöhetett, de csak pár órára. Aztán egyre többet hagytuk kinn, nem is tudom mi volt az oka ennek. Most már ott tartunk, hogy lényegében az egész lakást, ami szerencsére nem kicsit, bejárhatja. Igaz, csak az én szobámban éri jól magát, szobatiszta. Abba gondolj bele, hogy noha akármilyen félős is a nyúl, olyan kiváncsi is. S bár tud komoly kárt okozni a fogai miatt, szereti felfedezni a környezetét. S meg kell hagyni, nagyon cuki mikor kiváncsiskodik, mikor kutat, felfedez. Az én esetem igaz más, mint a normál, tudniillik a nyulam metszőfogai ki lettek húzva, mivel az alsó metszőfogak kifelé, a felsők pedig a nyelv irányába nőttek iszonyatos sebességgel, azaz nem tudtak kopni az, mivel nem érintkeztek egy metszővonalban. Szóval pár csiszolás után, az orvos tanácsára úgy döntöttünk, hogy kiszedetjük őket. Metszőfog nélkül is tud enni, inni.

2012. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!