Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki megtudja mondani, hogy...

Valaki megtudja mondani, hogy a hörcsögnek a rácsos kalitka is jó? Vagy csak az akvárium?

Figyelt kérdés
Rágja a ketrec rácsait és nem tudom, hogy jó e a ketrec, vagy másnál is van ilyen szitu.
2012. febr. 14. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rakj be neki szárított kenyeret, vagy egy kis fadarabot, amit rágcsálhat. Lehet azért rágja a ketrec rácsait.
2012. febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kérdéshez a legfontosabbat nem kérdeztem, hogy az, hogy rágja a ketrecet a fogait nem teszi tönkre?
2012. febr. 14. 21:16
 3/13 A kérdező kommentje:
Tettem be neki fát is. :) Csak 2napja kaptam és aggódom érte. :)
2012. febr. 14. 21:16
 4/13 anonim ***** válasza:

A ketrecet azért rágja, mert

a, fogat koptat (ha nem szokik át a fára, akkor ez neki kényelmesebb, hagyjad, had tegye)

b, unatkozik (elég gyakori jelenség, a többi kérdésnél megnézheted, hogy mit tehetsz ez ellen)


Az üveges, meg a rácsos lakásnak is megvannak a maga előnyei, és hátrányai. Figyelmetlenebb, öregebb hörcsögnek az üveges jobb. Ha ketreced van, akadálymentesítsd! Az emeletek legyenek teljesek, ne olyanok, hogy csak a fél ketrec alapterületét fedi le. Az emeleteket, és a lépcsőket is fedd le vékony fával, vagy kartonnal, mert nagyon-nagyon gyakran okoznak balesetet a rácsok közé szoruló hörilábak.

2012. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem mindenképpen terráriumot vegyél! (az akvárium nem jó mert abban víz van és megfullad)

és legyen 80x50-es alaperülete minimum!!

2012. febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 noni2000 ***** válasza:
Hogy fulladna benne meg? nekem is akváriumba van a hörim, és nem vizes akváriumba
2012. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
:D Az ötös úgy értette, hogy a terrárium szárazföldieknek való, az akvárium pedig a vizes állatoknak. Csak mindenki rosszul használja a kifejezést, és akváriumot mond. :)
2012. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az akvárium szót VÍZES "terrárium"-ra mondjuk
2012. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért regisztráltok be, hogy ilyenekbe bele kössetek? :D :D Akvárium vagy terrárium most teljesen mindegy, mert ketrecbe van és ez a kérdés!! :D Meg, hogy megfullad ember szívatsz? Gondolhatod, hogy nem vízbe úszkál! :D Amúgy csoda, hogy a kalitkába nem kötöttetek bele, abba meg papaggályok is vannak, mégse repül a hörcsög. :D Köszi a válaszokat! :D
2012. febr. 15. 20:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja attól, hogy rágja a rácsot. Minden hörcsög ezt csinálja, még az is akinek mindene megvan. Már több mint 20 hörcsögöm volt, és most is vannak, szóval tudom mit beszélek. :) A terrárium az azért nem jó, mert befullad a levegő, nem tud normálisan szellőzni se, valamint a hörcsögnek szüksége van arra is, hogy mászhasson és ezt a ketrec teszi lehetővé, ráadásul egy ketrecet könnyebb tisztítani is. De vannak ilyen műanyag Ferplast ketrecek aminek egy része fedett másik része meg rácsos, hát az a legjobb. Mert az védi is az állatot, valamint mászási lehetőséget is nyújt a számára.
2012. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!