Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Arany Hörcsögöm lesz és nem...

Arany Hörcsögöm lesz és nem tudom h mit hogyan csináljak. Mit adjak neki enni? Miből mennyit? Kislány lesz és hogy mi legyen a neve? Mit nem lehet neki adni enni? Meg ilyen hasznos dolgokat kérnék szépen.

Figyelt kérdés
csak hasznos válaszokat kérek szépen!
2012. febr. 14. 23:58
 1/10 anonim válasza:
Most nehéz lenne ide leírni mindent, de googleval rengeteg olyan weboldalt találhatsz, ahol minden le van írva, keress rá.
2012. febr. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Anno volt egy hörim, Ms Hamster (Höri, Nyünyü/ke, néha Gerzson), teljesen mindegy milyen nevet adsz, tuti becégezted majd, és amúgy se érti. Kaját annyit, amennyit igényel, azt majd látod. Nyünyszi minden nap kapott friss zöldséget, gyümölcsöt, mikor miket. A salátát és a káposztát nem szokták ajánlani, nálunk néha előfordult, nem lett baja.. Lehet kapni hörcsögtápot, én a Pepe-re esküszöm, napi 1-2 nagyobb csipet, a zöldség mennyiségétől függően.

Nyáron kértem egy fagyistól 2 tölcsért, törtem neki egyszer 1 héten, több hónapig elég volt. Ja és imádta a háztartási kekszet, azt kétszer kapott egy héten, egy darabot. Amikor tyúkhúsleves volt itthon, adtam egy kis husit (kb mint a kisujjam), de megette a felvágottat és a virslit is.

Ha akváriumban, vagyis terráriumban lesz, tegyél rá vmi rácsot, nehogy kimásszon. Kaksi takarításhoz homokozószettes lapátot használtam, emellett általában hetente teljes forgácscsere volt a pisiszag miatt. Készíts elő egy befőttes üveget, csinálj a tetejére lyukakat, ha takarítod a helyét, legyen hova tenni! Én abba is tettem forgácsot (használtat), amíg benne volt.

[link]

Sok-sok boldog pillanatot kívánok nektek!

2012. febr. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:):)
2012. febr. 15. 09:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Hörcsögök tartása általában:

- 100x50-es terrárium!!! (lehet 80x50-es is… de szerintem az már pici…jahh és a magassága meg olyan 60cm körül legyen)

- 20-25cm-es átmérőjű futókerék , aranyhörcsögnek: 25-30cm

[link]

[link]

[link]

semmiképp ne legyen ilyen: [link]

[link]

mert túl kicsi, tönkremegy a gerince, "ollós" azaz becsípődhet a lába

- egy kb 20x20-as alapterületű és 15cm magas fa házikó [link]

-nagyon sok fa bújóka [link]

[link]

[link]

- egy homokfürdő csincsillahomokkal(!) [link]

[link]

- egy ilyen "ásódoboz" [link]

[link]

- 2 db etetőtál (zöldség-gyümölcs,magkeverék) [link]

[link]

- egy itató (terráriumra tapasztható,akasztható)

-széna (csak bele kell dobni neki egy nagy adagot a terráriumba és ő majd megcsinálja magának belőle a fészket)


tudom erre most a legtöbben azt mondanátok hogy felesleges pénzkidobás, de hidd el, hogy én csak a legjobbat szeretném a hörcsögöknek

az összes magyar honlapon azt írják hogy elég egy 40x30cm- es alapterületű ketrec de nem hinném hogy abban jól érezné magét a hörcsögöd [link]

[link]

a hörcsögöd sokkal jobban érzi magát egy ilyenben : [link]

[link]

[link]

semmiképp ne legyen :

- hörcsög vattája, mert rákötődhet a lábára és azt hiszi hogy meg lett kötözve , ezért le is rághatja a saját lábát

- hörcsöggömbje mert nem jó a szellőzése(!) , csak azért hajtja hogy a tetejére jusson, mert úgy gondolja ott lehet hogy ki tud szabadulni

- műanyag csőrendszer, mert nincs jól szellőzteteve



- nem szabad párban tartani!!


tudom most mindenki azt mondja hogy totálisan hülye vagyok... de ha pl. néhány német hörcsögös oldalt elolvastok akkor látjátok hogy ők pont azt írják mint én


kedves kérdező... egy hörcsög tartása nagy felelőség !!



Etetése:

még fontos hogy legyen szénája (ezt csak igy bedobod a terráriumba és ő valószínűleg majd beviszi a házikójába és fészket épít)

etetés:

naponta kapjon friss zöldséget,gyümölcsöt (alma, répa, uborka, paprika, saláta-kis mennyiségben)

semmiképp sem haphat K-betűs züldségeket, hagymát, sütit, sós nasikat!

magkeverék: kisállatboltban lehet kapni hörcsögkaját... annak általában a felét sem eszi meg.... ezért ajánlom hogy vegyél nagypapagáj eleséget+ "pestrige nature" eledelt+ "versege-laga hamster complete"+ JR farm hörcsögeledelt ... ezeket összekevered és kész a perfekt mageleség ami kb fél évig jó...(naponta 1 evőskanálnyi)

fontos hogy légmentesen zárd el pl. petpalacokban... mert a molylepkék is nagyon szeretik a hörcsg kaját

2012. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és menyibe kerültnek ezek az ételek neki?
2012. febr. 15. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:
hááát azt nem tudom.. pontosan megmondani...de ez elgalább elég így fél évig:)
2012. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is: a hörcsög fajtáját így kell leírni: aranyhörcsög.


Amúgy valóban nem minden esetben jó őket párban tartani, de nálam nem bántották eddig egymást egyszer sem. Ha jól megvannak egymással, hagyni kell őket.


Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- terrárium: Legalább 25-30 cm magas és minél szélesebb!

- mókuskerék: Hogy meglegyen a napi mozgásigénye (km).

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kéregtelen faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámiaházikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!

A terráriumom mérete, amiben az én 2 (dzsungáriai törpe) hörim van:

- magasság: 30 cm

- oldalai: 40 cm x 60 cm

Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye.

Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.

A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a terráriumba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, körte, krumpli), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!

Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól felfordulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.

Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok.

Sajtból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

Az én terráriumomat kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.

Kellemes perceket a hörcsög(ök)höz!


Egy tenyésztő, Szegedről

2012. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm sok mindent megtudtam tőled!:):):)
2012. febr. 16. 18:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok meg lett a hörcsögöm és nagyon vad már 2szer megharapót szerintetek hogyan szelídítsem meg?
2012. febr. 19. 16:50
 10/10 anonim válasza:
sztem ne rohanj ajtóstul a házba.valahol olvastam hogy először csak ott kell hagyni a kajáját aztán rávenni hogy egyre közelebb jöjjön hozzád a kajáért és egy idő után a kezedből fog enni és mivel tőled kapja a kaját ezért megszok.amúgy gugli a barátod: [link]
2012. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!