Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezen segít az ivartalanítás...

Ezen segít az ivartalanítás (nyuszinál)?

Figyelt kérdés
A nyuszim augusztus óta van nálunk, kicsi korában vettem. Sokáig semmi probléma nem volt, azonnal szobatiszta lett meg minden. Kb két hónapja viszont bekattant, és azóta egyre rosszabb. Rászokott a lakásban lévő két rongyszőnyegre és odapisil és kakil. Ez a konyhában nagyon nem vicces. Mára odáig fajult a dolog, hogy már bárhova kakil a lakásban, ahol eszébe jut. Kezdek kiakadni rendesen. Nem akarom állandóan bezárva tartani, de nem látok más kiutat. Azt hallottam, hogy az ivartalanítás segíthet ezen (lány és 7 hónapos). Ez igaz? Mennyire kockázatos? Mire kell odafigyelni? Hány napig kell utána vele maradni?
2012. febr. 15. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugi! Fél éves koruk körül kezdenek így rosszalkodni. Területet jelölnek, ezért csinálják.


A szőnyegeket mosd ki. Ha odapisil valahova, akkor töröld fel szárazzal, majd vizessel, végül ecettel, hogy elfedje a szagot. A bogyókat seperd fel, és öntsd az almostálcába/nyusziWC-be. Hamarosan alábbhagy ez az állapot.


Mi nem ivartalaníttattuk. Ha te fogod, akkor tényleg hozzáértő orvost válassz. Én a pesti Állatorvosi egyetemet tudom ebből a szempontból ajánlani. Kockázatos maga az altatás, és a varratok is egy lány nyuszinál. Helyetted viszont nem dönthetek. Kitartást! Bármi is lesz! :)

2012. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem ugyan kisfiú nyuszim van, de amikor ivarérett lett, nálunk is hasonló volt a helyzet, a lakásban mindenhol szétszórva bogyók, és többször lespriccelt jó büdös pisivel is. Pedig előtte teljesen szobatiszta volt.

Aztán betelt a pohár, és elvittem ivartalaníttatni. Minden rendben volt, bár el nem tudom mondani, mennyire idegbeteg voltam előtte/közben meg még utána is, amíg be nem gyógyult a seb. (nálunk nem kellett varratot szedni, mert a kis disznó kiszedte magának annak ellenére, hogy gallért adtunk rá.

A lényeg a lényeg: azóta megint teljesen szobatiszta, sehol egy bogyó, se pisi, se semmi. Szóval egyáltalán nem bántam meg, hogy így döntöttem, de tényleg hozzáértő orvos csinálja a műtétet, mert a nyusziknál könnyű hibázni az altatásnál...

2012. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt az én nőstény nyuszimnál, ill. pontosabban ő csak bogyóval jelölt.

Ivartalanítás után egyik napról a másikra megszűnt. Szóval valóban igaz, ivartalaníttasd.

Merre laksz? Ajánlok jó nyuszis dokit és minimálisra csökken a műtéttel kapcsolatos kockázat.

10 nap után van varratszedés, én annyit tettem, hogy közvetlenül a műtét előtt kifertőtlenítettem a ketrecet (nem lesz bekötözve a sebe), hogy nehogy baj legyen azzal, hogy érintkezik a hasa a műanyaggal. Én 3-4 napot voltam otthon vele, nem bántotta a varratokat.

Arra figyelj, hogy ilyenkor legyengül az immunrendszerük és műtét előtt 1 héttel adj neki probiotikumot, Laktiferm a neve ill. ezt lábadozás alatt is add neki.

2012. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Az ecet semmit nem ér, ma az egyik szőnyeget átitattam tömény ecettel, fél perccel később vígan ücsörgött rajta. Kb egy hónapja kimostam a szőnyeget, s azonnal rápisilt és rákakilt. Szóval nála semmi sem működik. Nagyon remélem, hogy az ivartalanítás segít majd.
2012. febr. 15. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, nekünk is többször kellett kimosni, meg ecetezni. De ez így van egy kisállattal. Sok-sok munka és törődés. :)
2012. febr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!