Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög szakértők HELP (többi alul )?

Figyelt kérdés

Ma vettem 2 darab 3 hetes dzsungária hörcsögöt, lenne pár kérdésem:


Tudni kell róluk hogy testvérek. Születhetnek e egészséges utódok?

Hány éves korukban kezdnek el szaporodni?


Köszönöm a válaszokat előre is !


2012. febr. 17. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Születhet, hisz nagyon sok a betenyésztett példány... nem ajánlom a szaporításukat, hacsak nem tudod elajándékozni, vagy eladni, mert havonta lehet nekik akár 5-6 pici hörcsög. 2 max 3 évig élnek, így hamar ivaréretté válnak, pontosan nem tudom, de 2-3 hónapos korukra már biztosan.
2012. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A hörik nagyon hamar ivaréretté válnak pár hetesen (6-8 hetesen),de már olyanról is lehetett hallani,hogy 4 hetesen ivarérett lett,bár ez szerintem ritka. Átlagosan olyan 6-8 hetesen már azok.

De a szaporítással/tenyésztéssel azért érdemes várni olyan 2-4 hónapos korukig,mert a túl fiatal hörcsög akár fel is falhatja kölykeit,mert nem lesz elég teje.


Nem ajánlom,hogy pároztasd őket,mert éppen megszülethetnek,de rövidebb élettartamra számíthatsz az utódokra tekintve és ezt nevezik beltenyészetnek,sajnos egyre több kisállatboltban is történnek ilyen dolgok.

Én azt ajánlom,hogy tartsd őket külön. Ráadásul nagyon hamar szaporodnak..ha jól emlékszem valahol még azt olvastam,hogy kb 4 naponta 24 órámban foganhatnak meg a kishörik és így rengeteget szülhet,ami az anya hörcsögre tekintve sem jó,mert hamarabb elhunyhat.

2012. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nem születnek egészséges utódok.. és az anyukának nagyon megterhelő az hogyha egyfojtában szül...

és eleve nem biztos hogy jól ellesznek.. mert a hörcsögök (bármely faj) a természetben csak párzási időszakban találkoznak amúgy egyedül élnek!!!!!!

2012. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tehát rendelleneségeik lehetnek a kicsiknek?
2012. febr. 17. 20:08
 5/14 anonim ***** válasza:
igen.. tényleg nem szabad őket együtt tartani
2012. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az állatkereskedésben azt mondták hogy a beltenyésztés miatt lehet őket szaporítani úgy hogy tesók :/


((Az eddigi válaszokat köszönöm szééépen :) )

2012. febr. 17. 20:12
 7/14 A kérdező kommentje:
Vagy kamuztak ? xDDD
2012. febr. 17. 20:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
lehet szaporítani, de nem érdemes... jobban örültem mikor 3 fiú hörcsög volt együtt mint mikor havonta születtek a kicsik... fél év után különválasztottam őket...
2012. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem,nem kamuztunk. Ha egy kicsit is utána olvasnál annak,hogy 'hörcsög szaporítás' akkor rájönnél,hogy igazunk van.

Nem szabad tesókat pároztatni és én nem is hoznék olyan helyről hörcsögöt ahol az eladó azt mondja,hogy ez teljesen természetes,hogy testvéreket pároztatunk. Az ilyen helyeken ÁLTALÁBAN 1 évnél nem várható tovább a hörik élettartama,de te tudod.

2012. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem rátok gondoltam, hanem az eladókra. Mindenesetre köszönöm a normális válaszotokat, felvilágosították 'okos' fejemet :D
2012. febr. 17. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!