Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem iszik a tengerimalac...

Miért nem iszik a tengerimalacom már napok óta? Eddig majdnem naponta kellett utántöltenem a vizét. Most hozzá se nyúl egy ideje.

Figyelt kérdés

2012. febr. 18. 10:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha több lédús zöldséget, gyümölcsöt adsz neki, akkor lehet, hogy azért.
2012. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

vidám? eszik rendesen?

mert lehet hogy sepressziós.. mivel a malacok TÁRSAS állatok nem szabad őket egyedül tartani

2012. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ugyanazokat a kajákat kapja, mint eddig is. Viselkedésre sem változott, eszik is rendesen. :)
2012. febr. 18. 10:56
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor nem tudom... de tényleg szerezz bge mellé még 1-et... a legjobb ha örökbefogadsz:)
2012. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Norina86 ***** válasza:
Csapvizet kap? Mert ha esetleg klórosabb lett a csapvíz, akkor nem fog inni belőle. Ha veszel neki szénsavmentes ásványvizet (akármilyen is jó), nézd meg, abból iszik-e. Valamennyi vizet kellene innia, a zöldségekben önmagában nincs elég folyadék.
2012. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az ásványvizet megpróbálom,hátha. Mert már többször is láttam, hogy odamegyek, megnézegeti mi az, aztán megy is odébb. Pár hete meg annyit ivott, hogy csak lestem. Mindig, mindenhol, mindenki elmondja hogy kell mellé társ. Igen, ezt én is tudom. Igen, mielőtt vettem malackát, természetesen mindennek utánanéztem vele kapcsolatban, mivel nagyon szerettem volna.Ha lenne lehetőségem, azonnal vennék mellé társat is. Sajnos egyelőre nincs, így az még várat magára...
2012. febr. 19. 11:09
 7/22 Rikimisi ***** válasza:
Szerintem mosd át alaposan az itatót,a golyós "csőrét" is pucold ki vattás fültisztítóval.Minden nap friss vizet kell adni nekik,nem utána tölteni!Az ásvány vizzel azért vigyázz...nem a malackák pici termetére "találták" ki.Ha úgy látod nálatok klóros a viz,forrald fel,hagyd egy napig ülepedni,töltsd át egy flakonba és azt add neki.Ha utána olvastál a malackák tartásának és tudtad,hogy csak társsal boldogok igazán akkor előbb a megfelelő körülményeket kellett volna nekik,nekik megteremteni.Egy jó gazdinál még mindig boldogabb élete lehet egyedül is egy malackának mint pld egy kereskedésbe....de azért ha tényleg ennyire szereted akkor minél hamarabb gondoskodsz neki társról,DE CSAKIS AZONOS NEMŰT!!!!Ügyelj majd arra ha már elmúlt a malid fél éves akkor egy frissen elválasztott kismalacot válassz és így elkerülheted a vitákat!!Egy malacnak is kell legalább egy nyolcvanas ketrec,és ha abba teszel emeletet akkor két malacnak is jó!Idővel persze ha teheted nagyobra cserélheted,rengeteg módon lehet az életterüket kellemessé tenni.
2012. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a segítséget. Ja, az utántöltést természetesen úgy értettem, hogy új vizet adtam... Mivel még egyelőre itthon lakok, ezért csak egy malackának van helye a szobámban sajnos. Ha lesz lehetőségem, azonnal jön neki a társ.
2012. febr. 19. 11:39
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem engedik a társat, vagy nincs rá helyed? Mekkora ketrecben lakik most?
2012. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
80x40-es ketrecben. Szülők se engedik, illetve helyem sincs nagyobb ketrecre, se bővítve, se sehogy.
2012. febr. 19. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!