Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartók segítség?

Patkánytartók segítség?

Figyelt kérdés

a segítségeteket szeretném kérni...

most 3 hete vannak meg a patkányaim a RICANTA tenyészetben vettük őket

-Miért verekednek? többször láttam hogy egymásnak mennek... és nem tudom miért... bár nincse seb rajtuk.. akkor is mindig meiedek

-Miért kezelehetelen az egyik? tuom így hülyén hangzik... de Eperkét nem tudom kézbe venni... mindig meg akar harapni... Málna nagyon aranyos.. őt ki lehet venni stb...

-Jó ez a táp nekik? multifit-patkány eleség

-Miért fosik az egyik? ilyen kicsit pirosos volt az ürüléke és nagyon puha...

köszönöm mindenkinek!:)



2012. febr. 18. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy testvérpár-e, együtt nevelkedtek-e születésüktől fogva.

Mert ha nem, akkor előfordulhatnak akár véres viták is.

Én próbáltam 2 kölyök testvérpárt összeszoktatni egy idősebb patkányommal, nem ment, vér is folyt...

Külön tettem a testvérpárt, de persze viták így is előfordultam, ez azonban szerintem normális.


Patkányoknak is külön személyiségük van, az egyik félénkebb, a másik barátkozóbb.

Szoktatással, finom falatkákkal hátha elérsz pozitív változást idővel.


Én sosem vettem nekik patkánytápot, sokkal olcsóbb volt amit kimérve vettem. Külön búza, némi kukorica (ebből nem sok!), zab stb.

Emellett az enyémek imádták a házikosztot, mindig adtam nekik a főztömből a húslevestől kezdve a főzelékeken át mindenből.


Az ürüléket nem tudom mi lehet, de az enyémeknek sosem volt ilyen.

Nem hinném, hogy normális.

2012. febr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ricanta nagyon tapasztalt és szívesen segít, szerintem az lenne a legjobb ha tőle kérdeznéd meg ezeket.

A verekedés a rangsor eldöntésére szolgál, ezt le kell rendezniük, amíg vér nem folyik nincs baj.

Minden patkány más, Eperkéhez több idő és türelem kell. :)

Én a "dugósított" tápokat kedveltem legjobban, másnéven pellet tápot, azt nem tudják kiválogatni és mindent tartalmaz, ami kell.

Mit adtál neki, amitől mehetett a hasa? Valami gyümi, zöldség? Remélem csak attól volt piros az ürüléke, és nem véres :S


A kérdéseid tedd fel Antának is!

2012. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm...

almát kaptak, meg répát de azt nem ették meg

2012. febr. 18. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:
A patkányodnak biztos bélbetegsége van ha véreset szarik. Táp helyett pl adni kéne neki rizst, TV paprikát, főtt csirkét, sült halat, salátát. Az ebéded utolsó falatjait add nekik. Vígan elvannak vele. Mindent megesznek amit az ember. Ne fűszeres kajákat adj. Ezen kívül magokat is kukorica, szotyi..stb.
2012. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az almát én se szeretem és az én patkányaim se szerették, de a húsokat és a paprikát imádták.
2012. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hable neked volt patkányod?:) dejó:)

oké akkor az abédbők kapnak majd egy picit:)

2012. febr. 18. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:
2 nőstény csukjás patim volt. Egy féhér és egy szürke.
2012. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!