Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerülne úgy minden?

Mennyibe kerülne úgy minden?

Figyelt kérdés
azon gondolkodom hogy veszek magamnak egy hörcsögöt vagy valami kis állatot... édesapámnak vagy egy akváriuma, abba tárolnám.... kb 50*40*40(magas). szerintem ekkora elég neki... mennyi neki a táp ? és a fa forgács alá ? milyen gyakran kell takarítani ? valami oltás, ilyesmi költsége van ?
2012. febr. 18. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

TÁROLOD???


Vegyél inkább plüssmacit, jó?

2012. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
én szeretem a kis állatokat :) úgy értettem hogy abban lenne :) amikor ráérnék persze mindig kivenném, és foglalkoznék vele...
2012. febr. 18. 15:04
 3/14 anonim ***** válasza:
ne vegyél sima hörcsit vegyél inkább törpe hörcsögöt...sokkal aranyosabb-de viszont csak fél évig él---de ha akarod veszel egy fiút egy lányt és késöbb lesznek neked kicsik!
2012. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
kaja, itató. (az itatót fel tudod kötni egy szál drótra) Forgács helyett A4-es papírt is rakhatsz alá, és szénát. Kell egy kis fa házikó. Egy mókuskerék. Összesen kb 3 ezer Ft. És néha ki kell venni megfuttatni a lakásban.
2012. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha törpehörcsög nem fél évig hanem 2-3 évig él!
2012. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló: nagyon rossz helyről hozhattad eddig a kisállataidat ha csak fél évet éltek.


Amúgy maga a forgács akár ingyen is lehet (bútorboltokból hozhatsz el) de ha boltból veszed se kerül 200-500Ft-nál többe.

Az itató is átlagosan olyan 400-700Ft

A táp (szerintem magkeveréket ajánlatos venni) ez is függ,hogy milyen márkájút,kiszerelésűt veszel,de olyan 150-600Ft között van. Én 360ft-ért szoktam venni PEPE márkájú

almát meg zöldséget is kell neki adni, ez nem kerül sokba

Takarítani én hetente szoktam,teljes alomcsere és kitörlöm. Így egyáltalán nincs szaga.

Oltás és egyéb állatorvosi költség pedig nincs.


Figyelj,hogy honnan veszel,mert sok beltenyésztett kisállatbolt is van és ha onnan veszel akkor valószínűleg a várható élettartam tényleg nem fogja meghaladni a fél évet.


Az pedig,hogy arany vagy törpehörcsögöt veszel te döntöd el,ha jó helyről van és jól tartod akkor 2-3 évet élnek. Nekem volt egy aranyhörcsögöm még 5 éve (ő volt az első hörim) 4 évig élt,jó nagy volt:)

Sok törpehörcsögöm is volt..mind a két fajta aranyos,valamiért én mintha az aranyhörcsögöket jobban preferálnám,dehát kinek mi:D


Kell neki egy kis kuckó is (akár házilag tákolt fa kuckó) ahol eltud bújni és tud aludni.

Mókuskerék is kell az is olyan 500ft

meg tehetsz be neki wc papír gurigát is,akár többet is.

Ügye kell a golyós önitató

meg esetleg egy kistál,én a cappys üvegnek a kupakjába teszem a magokat:D

Kb ennyi..

Ha van kérdésed akkor írj nyugodtan:)

2012. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"ne vegyél sima hörcsit vegyél inkább törpe hörcsögöt...sokkal aranyosabb-de viszont csak fél évig él---de ha akarod veszel egy fiút egy lányt és késöbb lesznek neked kicsik!"


Ilyenek kezébe se adnék semmilyen kisállatot! Fél évig?!

Egy (törpe)hörcsögnek minimum 2 évig kellene élni-e..

Nem tudom hogy te mivel mérgezed őket, hogy fél évig élnek.. Ajánlom, hogy ne jártasd a szád, amíg utána nem néztél a dolgoknak..


Egy kiló táp úgy 5-600 Ft. az egy hónapig biztosan elég neki.

Forgácsot cserélni elég hetente, attól függ mennyire gyorsan piszkítja össze, ez sokféle van, illatosított, tömör... Tehát az ára is változó..

Nálunk a ketrec rácsát rágja, tanácsos beszerezni egy fogkoptatót is.

4-500 Ft.-ért találsz itatót is.

2012. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nálunk mikor kishörcsögök születtek, elkövettük azt a hibát hogy betettük a hörcsögkereket, és vagy 3-an agyvérzést kaptak. (köztük egy kis albínó is..) :S
2012. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ez a terrároum szerintem kicsi egy törpehörinek is...

80x50x50 a minimum.. de jobb ha 100x50x50-es

vegyél egy nagy, zárt mókuskereket (kb 20cm átmérőjű)

egy 20x15-ös faházikót

soksok faágat, fabújókát, alagutat

egy kisebb üvegterrárium (20x20x15) amibe csincsillahomokot raksz... hogy tudjob homokfürdőzni.. ez nagyon fontos

1 golyós önitató (üvegre tapaszthatós)

2 etető (züldség-gyümölcs, magok)


alulra kb 10-15cm faforgács


etetése: még fontos hogy legyen szénája (ezt csak igy bedobod a terráriumba és ő valószínűleg majd beviszi a házikójába és fészket épít)

etetés:

naponta kapjon friss zöldséget,gyümölcsöt (alma, répa, uborka, paprika, saláta-kis mennyiségben)

semmiképp sem haphat K-betűs züldségeket, hagymát, sütit, sós nasikat!

magkeverék: kisállatboltban lehet kapni hörcsögkaját... annak általában a felét sem eszi meg , nem jó neki.... ezért ajánlom hogy vegyél nagypapagáj eleséget + "versege-laga hamster complete"+ JR farm hörcsögeledelt ... ezeket összekevered és kész a perfekt mageleség ami kb 3-4 hónapig jó jó...(naponta 1 evőskanálnyi)

fontos hogy légmentesen zárd el pl. petpalacokban... mert a molylepkék is nagyon szeretik a hörcsg kaját

2012. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
jahh előző vagyok .. ez kb úgy egyben 15 000 ft
2012. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!