Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel etessem a nyulamat?

Mivel etessem a nyulamat?

Figyelt kérdés

Mit adjak a nyulamnak, hogy rendesen nőjjön és hízzon? Táp? Magok? Zöldségek? Gyümölcsök?

Minden nap kap tápot is és magokat/gabonaféléket is, de ugyanakkor rengeteg répát és almát is adok neki. (1 répa, 1 alma, 1 bögre táp és mag / 1 nap) Ez így normális? Vagy túl sok a zöldség-gyümölcs és ezért nem eszik annyi tápot és magot és ezért nem nő olyan nagyra mint amekkora lehetne..?

Esetleg valami nyulas írhatna nekem pár tanácsot, tippet, tapasztalatokat, hogy szép nyulam/nyulaim legyenek! Köszönöm! :)


2012. febr. 18. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen fajta nyulad van és mennyi idős? Miért akarod, hogy hízzon? Levágnád?
2012. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Óriásnyulaim vannak. Növendékek. Nem levágásra szeretném őket, hanem tenyésztésre! És épp ezért szeretném ha elérnék a normális 7-8 kilós testsúlyt.
2012. febr. 18. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Szénát is adsz neki ugye? Az mindig legyen előtte! A fogait is azzal koptatja!
2012. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem törpenyulam van, így a nekik való tápokat ismerem, a többit sajnos nem.

Náluk egyébként az az általános szabály, hogy a cukros dolgokat nagyon ritkán, mivel elhízhatnak. Ha egészséges, sokáig élő nyuszikat szeretnél, szerintem te is vegyél vissza az almából és a sárgarépából...

Van egy törpenyúl tenyésztő ismerősöm, ha érdekel, priviben megadom az elérhetőségét, szerintem ő tudna neked segíteni táp ügyben, kiállításokról is ismer más fajtákat/tenyésztőket ill. ha jól tudom egyetemen tanul vmilyen állatokkal kapcsolatos szakon...

2012. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor örülnék ha megadnád az elérhetőségeit priviben :)


/egyébként szénát is kapnak/

2012. febr. 18. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!