Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy tengerimalacot csak párban szabad tartani? Tart valaki egyedül?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék majd, de csak egy kisállat tartására van lehetőségem. (Helyigény, szülők, pénz...) Mégis leginkább egy kismalac felé hajlanék... :/

2012. febr. 21. 13:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Ilyet még nem hallottam,hogy csak párban szabadna tartani...

Persze a malac is társas lény,de egyedül is meg van,csak sokat foglalkozz vele.

2012. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyon sok negatív dolgot olvastam ezzel kapcsolatban, hogy depressziós lesz, megunja az életét, hamar megdöglik. Valaki kérdez valamit tengerimalaccal kapcsolatban és a válasz máris az, "nincs társa? vegyél hozzá minél előbb, így nem szabad". Én viszont csak egy állatkát tarthatok majd, ezért tudakozódom. :)
2012. febr. 21. 13:54
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 1 db malacom volt 8 évesen ment el, szinte mindig szabadon volt a szobámban (persze, ha otthon voltam), szerintem boldog élete volt. Ha lesz kövinek malacom, tuti, hogy egy lesz, max ha lenne lehetőségem, de az első már teljesen kézhez szokott, akkor jöhetne 2. malac is.
2012. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az első malacom egyedül volt kb 1 évig,nem volt semmi baja,jó szelid volt,fiú. Majd vettem mellé egy lányt,persze örült neki,de jöttek is sorra kis malacok :)

Szerintem menj be az állatkereskedésbe és mond el,hogy csak egyet fogsz tartani,mit szólnak hozzá.

2012. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Egy csomó állatkereskedésbe fogalmuk sincs,hogy kell,mi a legjobb az állatoknak.
2012. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

NEM SZABAD ŐKET EGYEDÜL TARTANI!!

a gemon.hu oldalt olvasd át.. és komolyen előbb meghalnak nem lesznek annyira kezesek stbstb.. most nem tudok sokatmost sokat írni de ha gondolod írj priviben.. én válaszolok kérdéseidre:)

2012. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Nos, a malacok a természetben is csoportokban élnek, igénylik a fajtársakat, nagyon kommunikatív állatok. Valóban nem szabad őket egyedül tartani, megfigyelhető (erről sokat lehet olvasni fórumokon is), hogy szinte kicserélődik egy malacka, ha társat kap. A helyigényük nem kisebb egy egyed eseténél sem, hiszen minimum 80cm hosszú ketrec kell nekik, amiben két lány bátran tartható, két fiúnak viszont minimum 100cm-es ketrec kell, hiszen ők sokkal territoriálisabbak!


Kereskedésből sem tájékozódni, sem vásárolni nem jó ötlet. Általában együtt tartják a különböző nemű malacokat, így nőstény esetében szinte 100%, hogy vemheset kapunk. Ez miért jó nekik? Mert Te visszaviszed a kicsiket, ingyen malachoz jutnak, ha nálad születnek, ha náluk. Ellenben genetikailag ezért lehet rengeteg beteg állatkát kapni, a beltenyésztett malacoknak általában fogproblémájuk, daganatuk, szembetegségük van, ami persze nem feltétlen kicsi korban jön elő.


Ha kereskedésben párban veszel malacot, akkor "véletlen" külön neműeket kapsz. Ha a nőstény még véletlen nem vemhes mikor hazaviszed, akkor két hónap múlva egyszer csak többen lesznek a ketrecben, és ez a kereskedőnek a legjobb, hiszen addigra megszereted a két felnőtt állatot és megtartod őket, ők pedig ismét ingyen kapják a kicsiket, amiket pénzért tovább adnak. A nőstényed pedig hamarosan elpusztul, mert állandóan vemhes lesz, pihenés nélkül (a nőstények ellés után újra ivarzanak).


Ráadásul a kereskedésekben általában téves információkat adnak a malacok tartásáról. Kezdve azzal, hogy 60-as ketrecet ajánlanak (vagy azért, mert nem tudják mi a jó, vagy azért, mert te majd később rájössz, hogy kicsi, visszamész és egy nagyot is megveszel), az etetésen keresztül (általában nem mondják, hogy a malacok előtt mindig kell szénának lennie, sem azt, hogy napi 2 evőkanál tápot kell csak nekik adni, amiben nem lehet kukorica és szotyi, sem azt, hogy C-vitaminozni kell a malacokat, sem azt, hogy nem ehetnek salátát és uborkát télen). Én a helyedben csak akkor vágnék bele tengerimalacok tartásába, ha tudnám, hogy a legjobbat tudom neki megadni, ami mind a társat, mind a nagy helyet jelenti. Egyébként ha bármi kérdésed van, látogass el a gemon.ro oldal fórumára! Ott valóban hozzáértő malactartóktól kapsz tanácsot, akiknek sok éves tapasztalata van, tenyésztők is tagjai a fórumnak, akik szintén értenek hozzájuk.

2012. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
figyelj ha a szüleid nem engedik hogy 2-őt tarts akkor vagty magyarázd meg neik hogy nem szabad egyedül tartani őket.. vagy vállassz más állatot.. ha bármi kérdésed van akkor nyugodtan írj:)
2012. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Én is egyedül tartom a malacomat, és nem magányos, nem hiszem, hogy bármi baja lenne. Nagyon boldog malacnak tűnik. Sokat van kint és szabadon szaladgálhat, és nagyon sokat van kézbe, ölben, a vállunkon is szokott ülni. Nagyon kezes és beteg sem szokott lenni. Szerintem boldog egyedül is.
2012. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
azt te gondolod.. de a malaod nem... tényleg nem szabad őket egyedül tartani őket
2012. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!