Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényt szeretnék,...

Vadászgörényt szeretnék, tudnivalók? Ár?

Figyelt kérdés
Egy vadászgörénynek mennyi az átlagos ára? (fiú)

2012. febr. 21. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Csak azt tudom mondani, hogy nézz utána interneten, én is mindent ott találok. Legfőbb tudnivaló: más állat mellé (pl.: horcsog, nyúl, macska) ne vegyél mert megöli! És a budosek szóval vedd számításba. Főleg a fiúk.
2012. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 LeGrady ***** válasza:
Itt kezdheted az olvasást: [link]
2012. febr. 22. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 LeGrady ***** válasza:
100%

Az ár nagyon változó, mi legutóbb 15.000-ért vettük tenyésztőtől. Örökbe fogadással akár ingyen is sikerülhet.


De számolni kell egyebekkel is, főleg kezdetben, pl:


chip+regisztráció: 4000

útlevél: 6000

ketrec: 10000-40000

játékok, körömvágó olló, tálkák, hám: 7000-12000

lakás átalakítása: becsülhetetlen :)


havonta nyers hús, vitaminok, táp: 5000-

évente oltások (veszettség elleni kötelező, kombinált erősen javasolt): 4000-10000

2012. febr. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Angelus Lanx ***** válasza:
57%

Az első szóló nem sok értelmeset írt.

A harmadik szóló írását szeretném kiegészíteni.


Itt érdemes tájékozódni: [link]

Magyar Vadászgörény Klub


A chip meg útlevél csak akkor kell, ha hivatalos tenyésztőtől veszed. Nekem is van 4 vadászgörényem, és a szaporulatot eladom, kb 6-7000 Ft, de ilkyenkor nem kell chip meg egyéb.


4-ből 2 teljesen jól elvan a macskával, 2 meg felnőttként kerül hozzám és ők már nem szokják meg.


Ha körömkoptatós a játék, mászófa jellegű, akkor nem kell a körömvágó olló. Álltalában nagyon szeretik a zacskókat és a csörgős játékokat.


Valamennyi szaguk van(fiűk tényleg büdösebbek) és ivartalanítással sem sokat gyengül, plusz sokan mondják, hogy a bűzmirigyet ki kell operáltatni, de azzal nem érnek el semmit, mert annak a szagát csak akkor érzi az ember, ha a görény veszélyben érzi magát és elereszti magát. De akkor nagyon büdös, nekem egyszer a kezemben volt és megilyesztették, azután 2 napig büdös volt a szobám és a kezem.


Az ürülékük kimondottan büdös, ha nem megfelelő kaját ad nekik az ember.


Lehetne még mesélni róluk.

2012. febr. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!