Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen vad a tengerimalacom?

Miért ilyen vad a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
A tengerimalacom túlságosan vad, nem engedi hogy megsimogassam. Pedig mindig kap kaját, és sose bántottam.. Ez miért van? És mit tudok vele tenni? Régebben nem volt ilyen vad. Most kb. 3 éves.

2012. febr. 21. 21:32
 1/5 anonim válasza:
nekem is voltak tengerimalacaim elég sokáig. :) az egyik nekem is elvadult, de sikerült visszaszelidíteni úgy hogy nagyon sokat tartogattam őlbe és simogattam. volt hogy egész nap kint volt nálam csak 20 percekre tettem vissza hogy elvégezze a dolgát és újból kiszedtem az ölembe. 1 hét alatt teljesen visszaszelídült.
2012. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké,köszi megpróbálom én is.:)
2012. febr. 21. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Vitaminokat is adhatsz neki, hátha vitaminhiánya van.
2012. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy vadóc tengerimalacom, és sehogy sem tudtam megszelídíteni. Az eladó nekem is azt tanácsolta, hogy vegyem minél többször ölbe és simogassam. Ezenkívül, ha vennél mellé még 1 kismalacot, szerintem sokkal barátságosabb lenne.
2012. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Norina86 ***** válasza:

Korábban szelíd volt és könnyen ki tudtad venni? Ha igen, lehet, hogy valami betegség bujkál benne. Ki kellene venned, és megtapogatni a hasát, nem-e felpuffadt, és érzékeny a hasa. Nem hullt-e ki valahol a szőre, nem érzel- e rajta valahol csomót? Fiú vagy lány? 3 éves kor rizikós, ekkor kezd idősödni egy malac.

Tényleg nem ártana, ha lenne társa... Mivel nem fiatal malac, egy 1-2 hónapos azonos nemű kölyök lehet, hogy felvidítaná.

2012. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!