Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rá lehetne szoktatni a 2...

Rá lehetne szoktatni a 2 tengerimalacunkat a csöves itatóra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 2 fiú, tesók, 3 évesek lesznek. Elején tettünk itatót, nem akarták használni. Azóta is több zöldséget, gyümölcsöt kell adni nekik hogy a folyadék mennyiség meglegyen. Mégis jó volna ha rászoknának, anyagilag sokba van az etetésük télen! (250 Ft-os uborka és saláta) Almát meg se nagyon eszik, kirágják a csutkáját. Répát csak közbe-közbe, de ubi a kedvenc. :(

Ötlet esetleg?



2012. febr. 25. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáltad, hogy odatolod a fejüket/rájuk csöppentesz belőle kicsit, hogy megtudják, abból jön a víz? Máshogy nem tudom, hogy lehetne, nekem sok malacom volt régebben, mind használta rögtön magától. :|
2012. febr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ubival kend be a cső végét. Először majd csak nyalogatják, aztán rájönnek, hogy víz jön belőle.
2012. febr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igen ubival kend be a végét..

és amúgy salátát tilos adni!!! mert felpuffadhatnak tőle

2012. febr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Amúgy salátát mióta megvannak kapnak, és semmi bajuk tőle! Van aki ad, van aki nem. Amúgy amitől felpuffad azok a káposztafélék, retek, karalábé, karfiol. A salátára azt mondják sok méreganyagot felszív. Na de ott a sárgarépa, az mennyit felszív? És ha mi megesszük - mert az van a boltban - akkor nem fogok nekik külön bio cuccot venni, ha magamra se kerül.

Mindkettő malackánk nagyon jó egészségnek örvend, fényes a szemük, bundájuk, nem kövérek, nem soványak, esznek, játszanak, szelídek. :)

2012. febr. 25. 10:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is így szoktattam rá őket. De akkor ne adj nekik max almát vagy ilyesmit, legjobb ha semmit se. Jól kend be ubival és rájönnek majd:) Esetleg hanyagolhatod ezt náluk pár napig és csak almát adsz nekik még jobban beválik:D Az enyém se tudta használni, megmutattam neki de utána sem nagyon de előttük hagytam. Aztán azt vettem észre hogy abból iszik XD De kis tálkában is tehetsz be nekik vizet, főleg ha már régóta nem ittak olyat hagy szokják.


A salátás válaszolónak pedig szerintem kevered a káposztával. A salátát azért nem lehetne nekik adni mert nagyon könnyen benne maradnak a vegyszermaradványok és sok nitritet is megköt. Am. az enyémek tegnap káposztát kaptak mert csak az volt itthon. Kis mennyiségben nem lesz tőlük baja. A salátát is ha jó helyről szerzik be nem okoz gondot, bár mostanság nemárt vigyázni majd.

2012. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nekem ma lett kettő Tengerimalacom és abból isznak kösd fel neki a ketrecre úgy h a csöve lent legyen a ketrecben és inni fognak belőle :):)
2012. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tipp: lehetőleg 1-2 naponta cseréld a vizet, mert megposhad, és algásodhat is. :)
2012. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!