Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Nagyon rosszul van a...

SOS! Nagyon rosszul van a nyuszim! El fog pusztulni?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt óta nagyon rosszul van a 4 éves törpenyuszim. Nem tudom máshogy megfogalmazni, vergődik a fájdalomtól. Valószínűleg a hasával lehet baj, összevissza tekergeti, dobálja magát, nem találja sehogy sem a helyét. Minden ízében reszket és nagyon szaporán veszi a levegőt, liheg. Enni inni nem fogad el semmit, mindenre teljesen közömbös, semmi nem érdekli. Kihívtam a környékbeli orvost, megvizsgálta, azt mondta nincs felpuffadva és néhány órája még bogyói is voltak tehát azt mondta leállása sincsen. Adott neki antibiotikum injekciót és görcsoldót és azt mondta néhány órán belül jobban lesz, de egyáltalán nincs jobban. Mi lehet vele a baj? Nem kapott semmi mást enni csak ugyanazt a szénát és tápot amit évek óta. Az orvos mérgezésre is gyanakodott de az lehetetlen mert benti nyuszi és nem juthat semmihez sem hozzá ami mérgező, mindig szem előtt van. Most már 2 órája bogyók sincsenek. Félek hogy nem fogja sokáig bírni és ez a vég. A legfájóbb hogy azt se tudom mitől, mi baja van. Az orvos semmi konkrétat nem mondott. Itt sírok egész délután. Próbáltam fecskendőből itatni, de nem nagyon sikerült.
2012. febr. 25. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudod másik orvoshoz elvinni? Bélleállás, csavarodás, eltömődés lehet akár. Vagy bármi más is.
2012. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb ha elvinnéd, vagy kihívnál egy másik állatorvost!!!
2012. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos hogy elvigyem, nem tudom megoldani, kijönni meg nem jön ki messzebb levő.:(
2012. febr. 25. 17:25
 4/13 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy másik orvost, ő azt tanácsolta próbáljam mozgásra ösztökélni. Nagy nehezen futtattam vele pár kört, jött is 5-6 szem bogyó, de ennyi. Teljesen elhagyta magát, régen sosem engedte volna hogy felvegyem, masszírozzam a hasát, de most nem is ellenkezett. A másik doki azt mondta ha nem kezd el enni, inni néhány órán belül akkor csekély az esély a túlélésre. Sajnos azt hiszem tényleg nem maradt már semmi reményem.
2012. febr. 25. 18:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha hétfőn még él, menj vele Pestre az állatorvosi egyetemre. Szerintem a barátok, családtagok tudnak erre kölcsönt adni.
2012. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem a pénz az oka, hanem mobilitási problámám van.:( Hétfőn mindenképpen elvinném valahogy csak addig még itt a vasárnap amit nem tudom hogy fogunk kihúzni. Most tudtam vele pár korty vizet itatni, már ennek is nagyon örülök.
2012. febr. 25. 18:15
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogy van most a nyuszi?
2012. febr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyformán.:( Nem eszik, inni is csak most ivott nagy nehezen pár kortyot, de ennyi. Most gurnyaszt a sarokban és kapkodja a levegőt továbbra is.
2012. febr. 25. 18:25
 9/13 A kérdező kommentje:
Végre van egy kis pozitív változás, inni már iszik rendesen magától, nem reszket annyira és nem kapkodja úgy a levegőt, ha odamegyek hozzá akkor reagál, elveszi a szénát a kezemből, bár még nem eszi meg. Reménykedem, hátha jobban lesz most már.
2012. febr. 25. 18:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Majd vegyél bio-lapis port. Ez egy vízbe keverhető izotóniás ital. Nagyon finom édes illata van, és segíti az emésztést, meg úgy minden legyengült állapotban jót tehet.
2012. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!