Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszi jó háziállat?

A törpenyuszi jó háziállat?

Figyelt kérdés

Anyukámék felajánlották hogy kaphatok egy törpenyuszit amit bent tarthatok a szobámban (kutyát, macskát nem karnak). Biztos nagyon aranyos de attól félek hogy nem fog úgy a szívemhez nőni mint mondjum egy kutyus mert a nyúl ugyebár nem bújik hozzám nem nyalogat meg...kimutatja egyáltalán ha megszeretett? Ha valakinek van tapasztalata törpenyuszival légyszi írja meg :)

16/L



2012. febr. 27. 19:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem van tapasztalatom valamiről.Azt most megosztom veled.Volt egy kutyusom,imádtam.Öreg lett,elpusztult.

Azóta több "állattipússal" is próbálkoztam,mind aranyosak.DE

egyik sem ért fel a kutyusommal.

A kutya más,mint bármely más háziállat.

Sajnos a nyusziról nincs tapasztalatom.De bizti az is aranyos.

2012. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Törpenyulam még nem volt, nekem aranyhörcsögeim vannak és voltak és lesznek. Régebben volt kutyám és macskám is. Nekem az a tapasztalatom, hogy minden állat a maga módján de ki tudja mutatni a szeretetét, háláját a gazdi iránt! Szóval én biztos vagyok benne, hogy a törpenyuszi is ilyen. Mindegyik a maga módján kimutatja, érezteti a szeretetét. Még a kis hörcsögök is!! Én továbbra is hörcsögöt szeretnék tartani, mindig hörcsögöm lesz!
2012. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekem van törpenyuszim. Nem igaz az, hogy nem bújòsak és az sem, hogy nem nyalogatnak! Imàdnivalòak, de tény, hogy egy kutyàt és egy nyulat nem lehet összehasonlítani. A kutyànàl eleve több a közös program (sétàk, kiràndulàsok stb), sokkal erősebb kötődés alakul ki.

Egyébként minden nyuszi külön egyéniség, sok szeretetet és vidàmsàgot hoznak az ember életébe. :)

2012. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A nyulam folyamatosan (!!!) a lábam mellett ugrál, ahogy hozzáérek simogatni nyalogatással viszonozza. A kutyáknál ezerszer szeretetéhesebb állatkák.

Viszont sokba kerül, mindent megrág, és borzasztóan akaratos.

2012. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most megcáfolom, amit a kérdésedben leírtál, hogy nem bújik, nem nyalogat stb.

Az én nyuszim, este ha filmet nézünk, feljön mellém az ágyra, mellém bújik, a karomra teszi a kis fejét, és kéri a simogatást. Addig dugja a fejét, amíg el nem kezdem simogatni, és akkor elfekszik, és akár órákon keresztül és képes ott élvezkedni, hogy simizem. Néha felkel, végignyalogat hálásan, aztán visszafekszik.

Van, hogy csak úgy odajön hozzám, és elkezd nyalogatni. Ez a nyusziknál ugyanúgy a szeretet jele, mint a kutyáknál is.

Iszonyúan szeretetéhes állatok, nagyon sok bújást igényelnek.

Tegnap este pl 11 körül értem haza, és elkezdtem simogatni a nyuszimat, egyből elfeküdt, becsukta a szemét stb. Szemrehányást is tettem a páromnak, hogy "nem simogattad szegényt, amíg nem voltam itthon??" Erre közölte, hogy 2 órán keresztül simogatta őt :) Szóval egész konkrétan kielégíthetetlen a szeretetigényük :)

2012. febr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 rabbits ***** válasza:
Nagyon aranyos háziállat és kötődik a gazdájához, nagyon jól viselkednek de rendesen kell táplálni őket!! :)
2012. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én nyuszim most is itt ül a szék mellett, el nem mozdulna mellőlem. Mióta itthon vagyok folyamatosan a lábam alatt van, követ még a wc-re is :D. Imádja, ha simogatjuk, nyalogatja a kezünket, viszont ölbe nem szeret lenni, nem szereti, ha felvesszük és visszük vhova. De ez persze biztosan nem minden nyuszira vonatkozik, de az biztos, hogy a szeretetét ki tudja mutatni, és naggyon lehet szeretni a kis vakarcsot!! :D :D
2012. febr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A nyuszi a legjobb:) Nagyon aranyosak, és okosak, egy csomó mindent megtanulnak és az enyémek is állandóan bújnak, felmásznak az ölembe, és az amelyik nem gonosz nyalogatni is szokott. a másik nem nyalogat, de van hogy egy óráig ül az ölemben és ha abbahagyom a simizést bújik a kezem alá mint valami kiscica. Nagyon édes, én csak ajánlani tudom, de tényleg sokat kell foglalkozni vele, többet mint egy kutyával vagy egy cicával, folyton figyelni kell, mert tényleg mindent megrág, és bár elég hamar szobatiszta lesz, van amit nem hajlandó megtanulni például az enyémeket nem lehet felengedni az ágyra mert mindig összebogyózzák.
2012. febr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Látom itt is jössz a "gonosz" nyusziddal. No comment.

Az ágyra való bogyózásról pedig annyit, hogy ott a legerősebb a "szagotok", ezt próbálja felülírni az övével, mivel ivaros. Ivartalanítani kéne és megoldódik a problémád.

2012. febr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
vagy leszoktatni az ágyramászkálásról mint ahogy énis tettem. Békén hagyhatsz, mivel annyit se értesz hozzá mint egy a két éves unokahugom. Ja de kedves kérdező, a szüleid miért nem engedik a kutyát vagy a cicát? Mert ha a hely vagy az idő hiánya miatt nem tarthatod ezeket az állatokat, akkor szerintem a nyuszi nem jó választás neked, mivel szerintem sokkal több törődést igényel, nagy helyre van szüksége, hogy szaladozhasson, és sokkal többet kell utána takarítani, a helyét többször kell tisztítani, nem lehet egész nap ketrecbe tartani, nagy mozgás igénye van, és kicsit nehezebben tanul, több türelemre van szükség.
2012. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!