Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a tengerimalacom,...

Meghalt a tengerimalacom, egyedül maradt a másik szereztem egy újat, de bántja. Miért?

Figyelt kérdés
"évig együtt voltak, most a régi kergeti, és bántja az újat. Majd megszokják egymást, vagy mit tegyek? Még csak 3-4 órája vannak együtt.

2012. febr. 29. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem tedd őket külön,amig kicsit nem nyugszik meg a régi a korábi társa elvesztése miatt.Én a helyedben nem hagynám őket együtt,mert nem lehetsz velük 24 órában,és amikor épp nem nézel oda,elharapózhat a konfliktus akár annyira is,hogy a régi megölje az újat,vagy épp az új a régit.(nem törvényszerü,hogy az új gyengébb,hacsak nem kölyök még)
2012. febr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ölik meg egymást!!!

Ha kergeti akkor semmi gond! Mit takar az, hogy bántja? Amíg nem verekednek nyugodtan hagyd őket együtt, az összeszoktatása titka, hogy inger gazdag környezetben találkozzanak/legyenek együtt: bújók, szénakupacok, elrejtett zöldségdarabok, házak stb.

Jó ötlet volt, hogy szereztél mellé még egy malackát, nem kellett volna hagynod, hogy tovább szomorkodjon!!!

2012. febr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Norina86 ***** válasza:

Néhány napid kergetőznek, ez teljesen természetes. Ha sebet nem okoznak, ne válaszd szét őket, majd megoldják.

Ha egyszerre kiveszed őket egy nagyobb helyen mászkálni, mondjuk naponta egyszer, ott lehet, hogy barátságosabbak lesznek egymással. De sose vedd ki őket külön-külön 1-2 hétig, amíg nem szoknak össze.

Fiatal az új malac vagy felnőtt?

2012. márc. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!