Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit esznek a deguk?

Mit esznek a deguk?

Figyelt kérdés
előre is köszi a válaszokat!
2012. márc. 1. 17:38
 1/4 anonim válasza:
78%
Naponta csak friss vizet, szénát és magokból álló keveréket igényel. Nem szabad neki sok édes gyümölcsöt adni. Inkább zöldségeket adjuk neki rágcsálás gyanánt, de azt se vigyük túlzásba. Ha szabadon élő deguról van szó, akkor magvakat eszik, és tápanyagban szegény étel esetén saját ürülékét is fogyasztja.
2012. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod.

[link]

Ja és az enyém nagyon szerette a vitakraft vitamint állateledel boltban lehet kapni.

Nekem nagyon sokáig volt degum és ha sokat foglalkozol vele akkor rájössz hogy hihetetlenül aranyos és vicces állat.

2012. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Körülbelül mindent :)


Gyümölcsöket, zöldségeket, füvet, rágcsálni valókat.


Gyümölcsök közül a kevésbé lédús, rághatóakkal próbálkozz, pl alma, körte, ilyesmi. Narancs több szempontból sem jó, egyrészt olajos a héja, túl leveses, harmadrészt túl cukros. Erre még kitérek.


Zöldségek közül ami épp a kezed ügyébe kerül, gyakorlatilag a krumplit leszámítva mindent megesznek.


Furcsán hangzik de a füvet, illetve néhány különleges gaz fajtát kifejezetten szeretnek. Például a tyúkhúr nevű gazért odavannak, de még érdekesebb hogy a virágok szirmait is előszeretettel fogyasztják. Adhatsz nekik falevelet is (diófát nem javaslom), illetve makkot, tobozt, faháncsot, ilyesmiket :)


Rágcsálni valón pedig a tipikus egér ill. madár eledelt értem amit megkapsz minden kisállatkereskedésben, és amiben van mindenféle cucc, kukorica, mazsola, és egyéb aszalt/szárított nyalánkság.


A lédús dolgokért annyira nem rajonganak, ugyanis a degu alapjában véve szárazsághoz "szokott" állat, ez a génjeiben van. Éppen ezért víz nélkül is képes elélni, pusztán a gyümölcs és zöldség nedvéből csillapítva szomját. Merésznek hangzik, de tudom mit beszélek, rengeteg degum volt már :) természetesen ha itatót teszel be nekik, az sem baj, inni fognak belőle, ez csak egy opció.


A cukros dolog meg hát igen... a deguk egyik sajnálatos tulajdonsága, hogy hajlamosak a cukorbetegségre (erősen), ezért illik elkerülni a magas cukortartalmú dolgokat. Ettől függetlenül megtudnak veszni néha-néha egy apróbb szelet csokoládéért, de csak akkor adj nekik ha jól viselkedtek :) vagy alkalmakkor. Szóval nem kell túlzásba vinni.


De igazából kísérletezhetsz nyugodtan, én is sok éves tapasztalat során jöttem rá az étrendjükre. Amit észrevettem, hogy ami nem ízlik neki azt úgysem eszi meg :D


Remélem segítettem.

2012. márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cintii99 válasza:
Nekem is van degum es azt tapasztaltam hogy szinte megőrülnek a friss sárgarépalevélért. :) meg azt is kipróbálhatod hogy dobj a deguknak egy egész diót csak úgy ahogy leszeded a fárol. Ne törd fel nekik ! Baromira el tudnak vele szórakozni
2013. jún. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!