Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög vagy táncolóegér?

Törpehörcsög vagy táncolóegér?

Figyelt kérdés
Tényleg nem tudom melyik legyen.írjatok érveket.És melyik szereti jobban ha a ketrecében van hinta, csövek meg ilyenek? Milyen dolgokkal gazdagítsam a ketrecét?
2012. márc. 3. 17:30
 1/5 Platypus ***** válasza:
100%
A hörcsögök magányos állatok, egyedül kell őket tartani. Erősen éjszakai életet élnek, nappal alszanak. Az egerek társas állatok, azonos nemű csoportokban jó nekik. Főleg éjszaka aktívak, de nem annyira szélsőségesen, mint a hörcsögök. A táncolóegerek egyensúlyérzékelése defektes, gyakorlatilag fogyatékos állatok, eredetileg kísérleti állatnak tenyésztették őket. Az emelkedők, hinta meg a hasonló berendezési tárgyak csak veszélyforrást jelentenek rájuk. Még az itatóba is képesek belefulladni, ha 2 centinél több víz van benne. Ehhez képest egy törpehörcsög akrobata, fejjel lefelé úgy mászkál a ketrec tetején, mintha nem is lenne gravitáció.
2012. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az első válaszolónak.


Aszerint válassz kisállatot magadnak.

Ha hörcsögöt szeretnél, akkor őt egyedül kell tartani, ha egeret akkor többet is lehet egy ketrecben.

Hörcsög esetében jó a csőrendszer vagy csak szimplán egy bújócső játéknak, mókuskerék az kötelező, hintát is tehetsz bele meg egyéb apróságokat. Az én egyik hörimnek még csúszdája is van. Ők igazi kis akrobaták, mindent kihasználnak, legalábbis az én hörcsögeim. Bár nekem aranyhörcsögeim vannak.

2012. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
hát én igazából a mongol futóegeret vagy az egyiptomi tüskésegeret ajánlanám.. bár párban kell őket tartani... de nagyon aranyosak és nem kell nekik akkora hely mint a hörikek..bár ők is nagyon aranyosak:) írok privit:)
2012. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöö mindeenkinek hogy válaszolt!

azthisze az egyiptomi tüskésegeret fogom választani ha be tudom szerezni nem túl drágán Miskolcon!

2012. márc. 4. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Én dzsungáriai törpehörcsögöt tenyésztek és tartok, nagyon barátságos állatok.

Terráriumban vannak, nem szeretem a ketrecet.

A csövek szerintem borzalmasak, én inkább faágakat rakok be hozzájuk, mert jobb a természetes környezet nekik, mint egy csomó vacak műanyag.

Szóval náluk hinta sincs bent.

Egyedül, és együtt is lehet tartani őket, de vannak esetek, amikor a hörcsög nem szeretne maga mellé partnert.

Amiket én hobbi célból tartok, fiút és lányt, együtt vannak és nagyon aranyosan viselkednek.

Soha nem bántották egymást.

2012. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!