Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a nyulammal?...

Mit csináljak a nyulammal? Nagyon hangoskodik

Figyelt kérdés

Éjszaka, sőt mostmár napközben is ráncigálja a ketrecét, és nagyon hangos főleg este....

Akitől vettem nekik volt egy hely + kifutó lehet h emiatt van ez, h menne ki a ketrecből? Mert nem ketrecbe voltak tartva. 7 és fél hónapos oroszlánfejű törpenyúl!


2012. márc. 5. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
A nyuszit minden nap legalább 2-3 órára ki KELL engedni a ketrecből, hogy mozoghasson, mivel rengeteg energiája van, nagyon szeret ide-oda ugrálni, mászkálni, szaladgálni, és egy kis ketrecben nem tudja kiélni magát.
2012. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
[link] ilyen ketrece van pink tálcával ma érkezett meg, nehogy már ebbe ne tudjon szaladgálni amúgy kiszoktam venni, kivittem konyhába meg letakartam, reggel hozom vissza szobámba!
2012. márc. 5. 20:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak igaza van, akkor sem tarthatod kizárólag csak a ketrecében, néha mindenképpen ki kell engedned őt mozogni.


A nyuszik fő aktivitása a hajnali, az esti és az éjszakai órákra esik. Ilyenkor sokat motoszkálnak, rágcsálnak és ha lehetőségük van, akkor szaladgálnak. Ehhez pedig helyet kell neki biztosítani. A törpenyúl az elhelyezés tágasságára igényes.


Valószínűleg te is rövid távon begolyóznál, ha egy félszoba nagyságú helyiségben kellene ücsörögnöd egész nap. Nem arról van szó, hiszen ott is tudsz fel-alá sétálgatni, megfordulni, leülni és felállni, de lássuk be, egy-két nap után borzasztóan utálnád, hogy nincs elég mozgástered, és be vagy zárva a 4 fal közé.


A nyuszi nagyon érdeklődő és vidám kis állat, ha jól érzi magát, akkor rohangál, ugrabugrál, száguld, nagyon jó pofa. :) De ehhez helyre van szüksége. Egy ketrecben ezt nem tudja megtenni, bármilyen "luxus-lak" is...


Egyébként van egy tippem a számodra. A barátnőm nyuszkójánál is előfordult régebben, hogy éjjelente rázta a rácsokat. Neki az vált be, hogy éjszakára letakarta a ketrecet egy pokróccal. De ezt másnál is olvastam már, hogy szintén ezzel a módszerrel orvosolta a problémát, szóval ha nagyon nem javul a helyzet, esetleg próbáld ki te is, hátha működik. ;)


Remélem, tudtam segíteni valamennyit.

2012. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2 válaszoló igen köszönöm sokat segítettél!!! ezentúl minden nap több órára kiveszem!
2012. márc. 6. 05:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nyúlbiztos a szoba, így éjjel-nappal kint lehet, így nincs ilyen gond és a nyuszi is sokkal boldogabb.
2012. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és h tegyem nyúlbiztossá a szobát?
2012. márc. 6. 15:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Vezetékeket rejtsd el, vagy kábelcsatornába, vagy bútorok mögé, úgy hogy a leghalványabb esély se legyen, hogy hozzáfér, konnektorokhoz (amik használatban vannak) szintén ne tudjon odaférni. Növékenyet rakd ki/pakold magasra, nehogy hozzájuk férjen. Lényegében ezek számítanak veszélyforrásnak számára. Amit a falak védelmében mindenképpen érdemes: az élekre élvédőt felszerelni, mert ha megkezdik a tapétát, nincs megállás :D vagy ha simán festve van, akkor is használhatja fogkoptatónak.

Bútorok lábait érdemes még védeni (vki eukaliptusz olajjal keni néha, azt nem szeretik), de általában csak akkor érdekes számukra, ha pl. fa lába van egy széknek, egyébként nem rágják.

Hát nagyjából ennyi :)

2012. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2012. márc. 6. 17:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja.. és ha nincs ivartalanítva, ivartalaníttassátok. Sokkal nyugodtabb lesz utána ill. ha eddig jelölt esetleg, akkor az is megszűnik.
2012. márc. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is a szobában tartom. A ketrecbe zárás ritka, és főképpen büntetésként működik. Kábelmentes, mosható (!!!) szőnyeges a szoba. Minden nap kiporszívózom, különben belefulladunk a szőrtengerbe.
2012. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!