Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy ne harapjo...

Mit csináljak, hogy ne harapjon a hörcsögöm? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy dzsungáriai törpehörcsögöm és amikor ki akarom venni a ketrecből akkor mindig megharap. Már 1 éve meg van és nem tudom mit csinálhatnék.
2012. márc. 6. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
már semmit. amikor hozzád került, akkor kellett volna kézhez szoktatnod, ami azt jelenti, hogy naponta többször kivenni, és elviselni 1-2x, hogy megharap :) nekem van fehér egerem, mongol futóegerem, patkányom, és hörcsögöm is volt. mindegyik kézhez szokott elég hamar, és a patkányoknak meg a mongol futóegereknek eszükbe sem jutott akkor sem megharapni :)
2012. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez állattól is függ. Nem feltétlen csináltál rosszul bármit is. Nekem mindenféle rágcsálóm volt már, és sose "nyúztam" őket, nem fogdosom őket, mégis nagyrészük már hetek alatt teljesen szelíd lett...ám volt olyan is, amivel akármit csinálhattam volna, mindenképp harapós volt, és vad. A futóegereim is szabad akaratukból mászkálnak rajtam egyfolytában, amikor kiengedem őket, megfogni csak akkor szoktam, amikor vissza akarom rakni a helyére.

Gondolom ezzel már próbálkoztál, de sokat etesd őt kézből finom falatokkal, hátha rájön végre, hogy a kezed pozitív dolgokat jelent. Ha a nyakbőrénél emeled fel, akkor nem tud megharapni. De javaslom, hogy rakd be a kezed, tegyél rá valami falatkát, és mindig emeld őt egy kicsit feljebb, mikor belemászott a kezedbe. Én is valami ilyesmit csináltam egy harapós hörimmel, de igazából mindig is harapós maradt, maximum csökkent a harapások száma.

2012. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kajával sokat ellehet náluk érni.

Egy kis finomsággal próbálj neki kedveskedni a kezedből,tedd be a kezed tenyérrel felfele és hagyd,hogy hagy szaglássza és ne rántsd ki hirtelen felindulásból a kezedet,mert attól csak megijeszted.

Amikor alszik akkor soha ne keltsd fel és vedd ki,mert szintén harapással reagálhat.

Beszélj hozzá kedvesen-halkan. Semmi nincs itt még elveszve..pár hét alatt általában megszelídülnek,de van akinek ez egy kicsit tovább tart,türelem és sok sikert.

2012. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Moss kezet előtte. Ha kajaszagot érez a kezeden, könnyebben harap.
2012. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na hát ezaz! Velem is épp ez a probléma! Berakom a kezemet rakok rá kaját, hogy a kezemből tudjon falatozni. Erre berakom a kezemet, a kajával együtt, és tiszta erővel ráharap a kezemre. Véresre harapta. Rendesen vérzett.. Egyszerűen nem tudom a kezembe venni, nem sikerül..
2014. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!