Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet a tengerimalacot tartani...

Lehet a tengerimalacot tartani (virág) földben? (márminz az lenne neki az alom)

Figyelt kérdés

Sokkal olcsóbb lenne mint hogy megvenni azt a drága forgácsot

(És szerintem sokkal jobban érezné magát/ meg szerintem sokkal egészségsesbb lenne számára, mert ki tudja mi van a forgácsba.....



U.I.:kérlek ne nézzetek hülyének...

A válaszokat előre is köszönöm!!



2012. márc. 7. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

nem lenne jó neki... nedves... gombásodhat... ://

amúgy a kérdésedből adódóan gondolom nem nagyon olvastál utána a tartásának... mivel aztnem töbesszámban írtad ezért gondolom csak 1 malacod van... olvassál utána a témának és utána vegyél állatot!

2012. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akkor sem lenne jó,hogyha szellőzne egész nap?persze mosst is szellőzik.
2012. márc. 7. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

hogy érted azt hogy szellőzik??!!

ha ketrecben van akkor sem jó.. amúgy a fressnapfban lehet kapni kb 6000ft ért egy 20-kg-os faforgácsot...ez nálam kb 3 hónapig húzza 4 tengerimalaccal egy 120-as kecóban

2012. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Én 300-ért vettem anno kisebb csomaggal. Egyáltalán nem drága, persze attól is függ hol veszed, meg miből van. Tescoban láttam 3ezerért 30 liter forgácsot azthiszem? Vagy hasonlót... de a 3ezer az tuti. Na az drága, de az almafa forgács. Földet semmiképp ne tegyél alájuk, ilyenen ne spórolj. A föld az hideg is, könnyen megfázhat még ezekben a hűvösebb időkben. Tehetsz alájuk szalmát, szénát nem ajánlatos mert akadályozza őt a mozgásban illetve kemény, de inkább azt ajánlom mint a földet, csak ezzel az is a baj, hogy eszik... FORGÁCS FORGÁCS FORGÁCS!!! Kérdezd meg ismerőseidet tudnak e olcsón, vagy valakinek asztalos ismerőse van e aki ad szívesen! Ha vidéki vagy könnyebb a dolgod!
2012. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Mi asztalostól hoztunk egy zsákkal valami pár száz forinttért. A virágföldet még nem próbáltam és szerintem nem is fogom. Nedves, ha nedvesedik nem biztos hogy magában tartja azt vagy megszárad, a malacok sárosak, porosak lesznek. Mivel én bent tartom őket így a forgácsot is könnyebben összeporszívózom vagy felszedem mint a földet. Egyébként a bolti árakat én is sokallom. Főleg hogy egy 200 ft-os zacskós forgács 1 hét. Többe kerül mint a szénájuk majdnem. A szalmával az a gond hogy hamarabb büdösödik és gombásodhatnak tőle. Pelletet még nem próbáltam csak pelletes forgácsot. Az egész jó volt.
2012. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen !
2012. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dorkaa11 válasza:
semmiképp ne tartsd virágföldben mert benedvesedik,gombásodik....meg ha begombásodik akkor rámegy a malac lábára,ami esetleg amputációhoz is vezethet
2012. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

semmiképp nem, csak is a forgács!

A forgács felszív, de a virágföld sáros lesz-> a malacka pedig előbb-utóbb valamilyen fertőzést fog tőle kapni.

Hogyha van valamilyen asztalos ismerősöd kérj tőle forgácsot, de abból sem mindegy milyet, a keményebb fából készült tartalmazhat olyan darabokat, amelyek megsebesíthetik az állatot. A fenyőforgács a jó.

Ha kertes házban laksz, te is csinálhatsz forgácsot, és nyáron száraz időben az udvaron,kertben kialakíthatsz egy elkerített kis részt a tengerimalacodnak,ahol szabadon legelészhet, így forgács sem kell akkor.

Viszont ha ez nem lehetséges, érdemes a helyi állatkereskedésben megkérdezned, hogy eladnak e olyan forgácsot, amelyet az ottani állatoknál használnak.

ezt általában asztalosoktól kapják, nem csomagolt,ált. egy zsákban van, de az jobban megéri. nálunk árulnak, 800Ft egy óriási zsák..

2012. márc. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2012. márc. 16. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!