Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a nyuszim?

Miért csinálja ezt a nyuszim?

Figyelt kérdés
Van egy törpenyuszim, kisfiú!Imádom ŐT!Viszont mostanában az őrületbe kerget!Folyamatosan kapar/rág!Tudom hogy ez normális, hiszen rágcsáló!De eddig nem csinálta ennyire durván!Rágja a műanyagházát + kaparja is mint az őrült!Rágja a ketrec műanyag részét is!És ma kezdte a Wc-jét is!Szerintetek miért? Van neki bent fogkoptató is már, mert gondoltam hátha..A kezdetek óta van bennt neki faág is!Van előtte mindig rengeteg széna is!Minden este kint van!Megy két kört és utána bemegy a konvektor mögé és ott is kapar mint az őrült!És nekiesik az ágy lábának is!Próbáltuk a büntetéses módszert is, hogy ilyenkor 10 percre betesszük a ketrecébe!De nagyon úgy tűnik nem válik be!Ja és éjjel ugye a legdurvább!De egyébként imádnivaló, csak ezek a problémák ne lennének!mit tegyek??

2012. márc. 7. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kamasz korú a nyuszid? Ivaros?
2012. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ivarzik. Mindig is fog kaparni, meg rágni, de ha ivartalanítod nem ennyire durván, mint most. Nekünk két nyuszkónk van, 6 évesek, lányok. mindkettő ivartalanított, de még így is kaparnak néha, ha rájuk jön. De sokkal ritkábban mint ivaros korukban.
2012. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ez még nem a kamaszodás jele!hiszen csak a jövő héten lesz 3 hónapos!!!De most komolyan miért csinálja ezeket????eddig nem csinálta ilyen durván!
2012. márc. 7. 19:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Pedig annak a jele! A nyuszik 3-4 hónapos korukban már ivarzanak. Ha nem hiszed, olvass utána!
2012. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, már kezd ivarosodni. Az én nyuszim 3,5 hònaposan már jelölt is (bogyóval), 6,5 hònaposan vittem ivartalaníttatni. Ez sajnos ilyen időszak lesz. 6 hònapos kora utàn ivartalaníttathatod (jò nyulas dokival!) és utàna sokkal nyugodtabb lesz.
2012. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi!:S Én valamiért úgy emlékeztem hogy majd csak 5 hó körül kezdenek ivarosodási gondjaink lenni!De akkor ezért őrült meg...hm

Kezd nagyfiú lenni!Akkor ezért van az hogy bogyós baleseteink is vannak néha...Akkor most már mindent értek!És semmit nem tudunk tenni, hogy valamelyest lenyugtassuk???

2012. márc. 7. 20:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Tombolnak a hormonok, ez teljesen természetes. Vagy kap maga mellé egy nyuszilányt, de akkor a szaporulatról is gondoskodnotok kell, vagy ivartalaníttatod, vagy elviseled a kaparást, rágást.
2012. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hullámozni fog egészen ivartalanításig, valamikor egészen elviselhető lesz, de valamikor maga a pokol. Én sokszor kiraktam a ketrecét éjszakára, mert nem tudtam tőle aludni, kiengedni pedig ugye nem tudtam felügyelet nélkül, mert telebogyózott mindent...
2012. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ivaros ivartalanítani kell...

amúgy a nyulak nem rágcsálók ;)

2012. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Majd lenyugszik. Legalábbis az én "leányom" csak néha rosszalkodik így. :)
2012. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!