Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meik az a hörcsögfajta ameik...

Gaxal kérdése:

Meik az a hörcsögfajta ameik szeret társaságban élni?

Figyelt kérdés
hörcsög
2012. márc. 8. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

roborovszkij hörcsög

Nekünk van 2 db, ők egyedül nem szeretnek lenni. A dzsungáriai viszont egyedül szeret, vagy párjával, de akkor meg szaporodik.

2012. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Bemutatom neked az 'ly' betűt. 'Ly', ez itt a kérdező. Kérdező ez itt az 'ly' betű. Barátkozzatok össze.



A kérdésre válaszolva, a dzsungáriai, a tengeri malac, a csincsilla, szóval elég sok lehetőség közül választhatsz. Minden csak türelem kérdése. (na meg az összeszoktatás)

2012. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Platypus ***** válasza:
100%
Egyik sem. A törpehörcsögök sok esetben megtűrik egymást, de náluk is gyakoribb hogy összeférhetetlenek és akár gyilkosság is lehet a kísérlet vége. Nézd meg a sztyeppi lemminget, kinézetre teljesen olyan mint egy törpehörcsög, de társas állat.
2012. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik se.

A hörcsögök egyedül érzik jól magukat, elég nekik az, ha a gazdi törődik velük, meg vannak játékaik és nagy tágas emeletes otthonuk!

2012. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nekem van 1 ketrecem abban: libikóka ház, kerék és wc papir guriga mit tegyek még bele?
2012. márc. 8. 19:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 2 etetője kell hogy legyen: egyik a gyümölcsöknek/zöldségeknek, a másik pedig a magkeveréknek!

És 1 db hörcsög legyen 1 ketrecben!

Arra is figyelj, hogy azon kívül hogy jól fel van szerelve mindenféle játékkal a ketrec, azonfelül még legyen bőségesen helye szaladgálni is!

2012. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
[link] meik alkalmasabb 1db hörinek?
2012. márc. 8. 19:36
 8/12 A kérdező kommentje:
2012. márc. 8. 19:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Na tehát, hogy tisztázzuk a dolgokat, mindegyik hörcsögöt lehet párban tartani, HA elég nagy a helyük.

Ugyanis a hörcsögök csak akkor kapnak össze, ha kicsi a hely.

Tenyésztő vagyok, és a hobbi célból tartott fiú és lány dzsungáriai törpehörcsögeimet egész évben együtt tartom, mert együtt alszanak, együtt mászkálnak.

Nagyon barátságosak egymással, és mivel nagy a helyük, sose vitatkoznak.

A terráriumot jobban javaslom, mint a ketrecet, mert a ketrec csupa műanyag, ellenben a terráriumban élvezhetik a természethez hasonlító fából készült dolgokat.

Azok a ketrecek, amikben még ilyen műanyag alagút is van, nagyon hülyén néz ki szerintem...


Ha van kérdésed, írj nyugodtan! ;)

2012. márc. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A hörcsögök alapvetően a természetben magányosan élő állatkák.. Szerintem egyik sem kimondottan társasági lény,de ez nem azt jelenti, hogy a jó természetű testvérek ne lennének el egymással. De elég kockázatos, ha nem összeszokott a páros (gondolok itt verekedések és az ezekből származó sérülésekre). Az én javaslatom, hogy bőven elég egy hörike.
2012. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!