Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszival, mit hogyan?...

Törpenyuszival, mit hogyan? Mivel kell etetni, kellenek neki vitaminok stb?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Tapasztalt, törpenyuszi tartók segítségét szeretném kérni:)

19éves lány vagyok, nagyon szeretnék egy törpenyuszit húsvétra, meg vagyok veszve érte:)


-mivel kell etetni?

-sok baj van vele?

-nagyon büdös?

-mekkorára nő meg kb?

-kézhez szokik?

-mekkora ketrec kell neki?

-tényleg nem szabad túl itatni vízzel?

-vitamin kell neki?

-milyen gyakran kell oltatni?

-drága a tartása?


irtok tapasztalatokat?:)köszi


2012. márc. 8. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

-széna,zöldség,gyümölcs,táp

-sokat kell foglalkozni vele,ha nem lesz gyorsan szobatiszta,akkor van vele gond,egyébként nincs

-rendesen takarítva nem

-attól függ,milyen fajtát akarsz

-ha tenyésztőtől veszed,akkor alapból hozzá van szokva (egyébként is jobb ha onnan van)

-minimum 100*50

-túl itatni?annyit iszik amennyire szüksége van

-én még nem adtam az enyémnek semmilyet

-6 hetesen ajánlott Pestorin Mormyx vakcinával oltani, 4 hét múlva emlékeztető oltást.utána pedig évente,félévente,ahogy lejár az egyik

-a kezdet drága,a felszerelés,a nyuszi(attól függ honnan veszed,enyém 10ezer volt)utána nem


De ajánlanám figyelmedbe: torpenyul.hu és a többi nyulas oldalt.:)

-

2012. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia

-Alapvető táplálékuk a széna, mindig legyen előtte. Tápból a Halywood tápját javaslom. Három hónapos korig csak szénát és tápot kaphat.

-Nem több mint bármely háziállattal.

-Ha rendszeresen takarítod, nem büdös. Alomnak pelletet javaslok, jó nedvszívó és szaglekötő.

-Fajtától függően 1 és 3 kg. között.

-Igen, kézhez szoktatható.

-Legalább 100-as, de inkább 120-as ketrec ajánlott, Naponta szüksége van legalább 2 óra futkározásra, ki kell engedni. Sokan nyúlbiztossá teszik a lakást és egész nap nyitva hagyják a ketrecet.

-Friss víznek mindig kell lenni előtte, nem tudod túlitatni.

-Általában nem kell nekik külön vitamint adni.

-Amennyiben kombinált oltást kap, fél évente.

Nem drágább mint egyéb háziállatnak, sőt szerintem olcsóbb. Persze ha orvosi ellátásra szorul, az nem olcsó.

Részletes tudnivalókat találsz az alábbi oldalon:

[link]

Ha regisztrálsz a fórumon, kérdéseket is tehetsz fel.

Amennyiben tenyésztőtől veszed a nyuszit, Ő mindent el fog mondani. Kereskedésben és szaporítónál olcsóbbak, de nagy kockázatot vállalsz vele.

2012. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!