Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez a ketrec túl kicsi lenne...

Ez a ketrec túl kicsi lenne két aranyhörcsögnek? (lent)

Figyelt kérdés
link: [link]
2012. márc. 8. 18:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ez még 1-nek is kicsi lenne!!

Amúgy meg az aranyhörcsögöket KÜLÖN KELL TARTANI!! Nem szabad együtt tartani őket, mert kinyírhatják egymást!

Szóval 2 különböző ketrec kell nekik.

Egy ketrec mérete legalább olyan, hogy minimum 55 cm hosszú és 40 cm széles. Ez a minimum! Ennél pedig már csak nagyobb lehet, hogy igazán jól érezze magát.

Ajánlom figyelmedbe pl. ezeket:

[link]


[link]

2012. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
értem,de már megvettem a ketrecet,szóval már marad ez,csak azért gondoltam,hogy ne unatkozzon egyedül.És két törpe hörcsögnek is?
2012. márc. 8. 18:41
 3/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Küldök pár képet néhány hörcsögöm otthonáról csak érdekességképpen, ezek kb. olyan 55-59 cm hosszúságúak és 1 ketrecben 1 aranyhörcsög él:

Falatka otthona: [link]

Falatka otthona szintén: [link]

Mocorka otthona: [link]

Nyafika otthona: [link]

Tötyike otthona: [link]

2012. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Törpehörcsögöt is egyedül kell tartani. Minden ami hörcsög, egyedül érzi jól magát, mert erős területvédő ösztönük van és így komoly sérüléseket okozhatnak egymásnak és akár tényleg meg is ölhetik egymást, én tapasztalatból mondom!


Az a ketrec amit linkeltél a kérdésedben esetleg 1 törpehörcsögnek elfogadható, de én neki is nagyobbat vennék.

2012. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Amúgy Nyafikának azóta már van házikója is, ugyanolyan piros, mint Mocorkáé, az emeleten van neki, csak még a fotó korábban készült, akkor még nem volt neki házikója.
2012. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat,és egy alomból valók is megölhetik egymást?Jópár éve is volt hörcsögöm ahol 2en voltak és teljesen jól elvoltak
2012. márc. 8. 18:52
 7/24 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos egy alomból is megölhetik egymást, ezt nem szabad a véletlenre bízni, váratlan pillantban is bármilyen baj lehet, szerintem ne kockáztass! Nekem régebben volt 2 lánytesó aranyhörcsögöm és állandóan verekedtek, nem gondoltam volna, hogy komoly baj lesz! De az egyik mindig tele volt sérülésekkel, vérzett mindig! Aztán váratlanul az történt, hogy úgy belekapott a tesója a szemébe, hogy kifolyt a szeme és ömlött belőle a vér, alig lehetett elállítani!! Egy szemére meg is vakult szegényke! Na én azóta külön tartom a hörcsögöket!! Most sok hörcsögöm van, mert úgy vettem meg Falatkát a díszállatkereskedésben, hogy terhes volt, erről senki nem tudott és nálam lefialt! Már amikor voltak olyan 3 hetesek a picik már akkor úgy verekdtek, hogy alig lehetett őket szétválasztani! És akkor én külön vettem őket az anyjuktól és mindet külön-külön ketrecbe tettem! Így van most 9 hörcsögöm 9 különböző ketreccel! :)
2012. márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Egyszer nekem is lefialt 12őt,de elajándékoztuk kb. 2 héten belül.Akkor viszonylag sok hörcsögöd van ahoz képest.Na de akkor nekem marad egyedül,most hogy felvilágosítottál :)
2012. márc. 8. 19:02
 9/24 anonim ***** válasza:

Igen, szívesen mondtam el mindent, mert én tapasztalatból beszélek. És nekik úgy a legjobb, ha egyedül vannak egy jó kis kuckóban, ahol megvan nekik mindenük! Plusz te is törődj velük, minden nap vedd ki és hagy szaladgáljanak a lakásban, miközben figyelsz rá! Én is ezt szoktam tenni, szinte minden este. Persze még lakásban sem merek egyszerre több hörcsögöt leengedni. :) Szóval külön-külön futtatom őket.

Későbbiekben pedig, a bővíthető ketrecet tovább fogom bővíteni majd a jövendőbeli hörcsögömnek még nagyobb otthona lesz. Jövőben 2 hörcsögöt tervezek amúgy összesen. Hát most sem terveztem a 9-et. :) Csak hát így sikerült, de nem volt szívem elajándékozni őket, mert nagyon megszerettem mindegyiket egytől-egyig!

2012. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Aranyhörcsöggel kapcsolatosan még arra figyelj, hogy neki legalább egy 19 cm-es átmérőjű mókuskerék kell, hogy kényelmesen tudjon benne szaladni, és ne kelljen görnyednie!

Szóval aranyhörcsög számára semmi esetre sem jó a kérdésedben linkelt ketrec! Az esetleg 1 db törpehörinek lehet elfogadható, de még szerintem az is necces...

Aranyhörcsögnek meg végképp nem való egy ekkora.

2012. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!