Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy a szüleim...

Mit csináljak, hogy a szüleim megengedjék, hogy hörcsögöt tartsak?

Figyelt kérdés

Már vagy 3 éve szeretnék valamilyen állatot, de a szüleim semmit sem negednek meg! Azt mondják, hogy nem tudok msjd róla gondoskodni, és hogy megunom. Pedig tudják, hogy imádom az állatokat és SOHA nem tudnám megunni! Azért pont hörcsögöt szeretnék, mert kis helyen elfér, nem kell rá sokat költeni, nem kell vele sokat foglalkozni. Hogy vegyem rá őket, hogy megendegdék? Mellesleg egy csomó barátnőmnek van! Ha meg csak úgy beállítanék egy hörcsöggel, nem tudom mit csinánának.

Segítség! :(

12/L


2012. márc. 10. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%

A hörcsöggel sok baj van egyébként, büdösödnek rengetegszer kell almot cserélni és azon kívül kb semmi mást nem tudnál csinálni az állattal mert nappal alszik. Én elsősorban a tengerimalacot javaslom egy normál faládában is elfér vagy egy rágcsáló ketrecbe nem eszik sokat zöldség meg gyümölcsdarabokon él szinte és nem büdösödik elég csak 1-2 hetente almot cserélni, és ami a legfontosabb az nem alszik nappal annyira kitudod venni őt simogatni játszani vele egy elkerített részen simogatni meg kicsit foglalkozni is tudnál vele.

Viszont itt a szüleidnek valahogy be kell bizonyítanod hogy tudnál gondoskodni róla soha nem unnád meg az állatot rendszeresen takarítanád etetnéd vizet cserélnél a táljába és még sok minden más. Esetleg segíts be a házimunkába porszívózás, mosogatás, szennyes kiteregetése. Ha esetleg kertes családi házban laktok akkor próbálj meg inkább kutyát kikönyörögni mert ugye az jó házőrző a kertben játszani is tud nem kell a szobában tartani és ha kimész a barátaiddal akkor sétáltatni is tudnád és nem lenne magára.

2012. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Első a kérdező azt írta,hogy "Azért pont hörcsögöt szeretnék, mert kis helyen elfér, nem kell rá sokat költeni, nem kell vele sokat foglalkozni." Itt a vége a lényeg,és te pont olyan állatokat javasoltál amivel sokat kell foglalkozni.:) A malacnak meg nagy hely kell és kettő kell belőle.

Kérdező ez nehéz dolog,bizonyíts.Például jó jegyeket szerezz suliban,segíts otthon szó nélkül.Hátha megenyhülnek.Ha csak beállítasz vele az szerintem nem jó ötlet,mert mivan ha mégse engedik akkor mi lesz az állattal?

2012. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
46%
Kér meg őket tök szépen és azt is tedd hozzá hogy majd te gondját viseled,eteted,itatod és ki is tisztítod mikor kell.Nem nehéz bánni a hörcsögökkel.Nekem nagyon sok volt.Csak aztán egyszer nyitva felejtettem a kisketrecüket és kiszökött.
2012. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Vagy csináld azt amit én csináltam.Olvass utána a tartásnak rendesen,beszélj róla a szüleidnek,mutass nekik képeket,ha látják,hogy tisztában vagy a helyes tartással,felkészült vagy,és 100%-osan szeretnéd lehet belemennek.Nekem így lehetett nyuszim.
2012. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Amit az utolsó ajánlott, én is azt mondanám!

Pont ugyanígy csináltam, látták, hogy felkészült vagyok és tényleg szeretnék egy nyuszit...

Majd egy szombaton a tesóm, a barátnője meg apukám beállított 3 nyuszival. :)

2012. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

najó figyelj egy hörinek is kell nagy hely egy minimum 80x40x50-es terrárium

20cm-es futókerék (fa és zárt)

meg még csomó cucc.... szal ne mond az hogy kis helyen elfér és nem kell vele foglalkozni...:SS

neked nem kell állat

2012. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

Igen, régebben tengerimalacot szerettem volna, és majdnem belementek! Ott is úgy volt, hogy kivettem e könyvtárból egy rágcsálós könyvet, mindent elolvastam, mutogattam a szüleimnek. Most a hörcsöggel vagyok ugyanígy! :o

2012. márc. 10. 20:46
 8/14 anonim ***** válasza:

Elsőnek üzenem: A hörcsög nem büdösödik, ha megfelelően takarítják, ugyanis ő olyannyira tiszta állat, hogy csak az egyik sarokba jár pisilni, pisilni meg ugye muszáj! Szóval megfelelően kell gondozni, ennyi a titka!

Nappal pedig igaz, hogy alszik, de este felébred és akkor lehet vele játszani!


Kérdezőnek: Ha tényleg felelős állattartó lennél és pl. nem kis helyen, hanem minimum egy 60 cm hosszú és 50 cm széles ketrece lenne a hörcsögnek emelettel, akkor valahogy győzd meg a szüleidet! Nekem is 12 éves koromban volt először hörcsögöm és azóta is vannak, nem tudnék nélkülük élni.

2012. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Köszönöm a válaszod! Attól függ, hogy büdösödik-e az állatka, hogy rendszeresen cserélik ki az almot. Mindig csak az egyik sarokba végzi a dolgát.Ezt én is tudom. :) És a "nem kell neki sok hely"-et én úgy értettem, hogy nem kell neki olyan sok hely mint a tengerimalacnak. De azért nem egy lyukban élne, természetesen. :)
2012. márc. 11. 15:59
 10/14 A kérdező kommentje:

És mégvalami! Miben tartsam (ha megengedik) a hörcsögöt? Terrárium?

[link]

Vagy ketrec?

[link]


Milyen árban vannak? Melyik előnyösebb?

2012. márc. 11. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!