Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől van az, hogy amikor a...

Mitől van az, hogy amikor a görényem felkel elkezd remegni a lába?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez sokmindentől lehet. Ha az állat idős, akkor a csontjaival lehet gond. Pl. csontritkulása lehet. Ilyenkor sok kálciummal teli kaját kell neki adni, hogy megerősödjenek a csontjai. Ha viszont nem öreg, akkor az is lehet, hogy reggelente fázik, mert még nem indult be a vérkeringése. Az is lehet, hogy csak a reggeli kótyagosságtól van. Azt javaslom, hogy amikor legközelebb mentek vele az állatorvoshoz, akkor kérdezd meg tőle. Ő biztosan tudni fogja, de mivel én is állatorvosnak készülök, így azt mondom, hogy nem nagyon baj. Amúgy miután felkel, utána hány perc, mire elmúlik a remegés? Ha sokáig tart, akkor lehet hogy valami baj van. Ha monjuk max. 10-15 perc, akkor szerintem nincs semmi baj, csak reggel fázik és kótyagos a görényed. Remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem öreg, most lesz 1 éves és általában 1-3 percig tart és utána elműlik, szóval akkor a vérkeringéses dolog lehet.

Köszönöm a segítséget!

2012. márc. 11. 08:32
 3/7 anonim ***** válasza:
A felébredést követő remegés egyfajta "önébresztés" a görényeknél, ami fokozza a vérkeringést az izmokban. Pár perc alatt elmúlik. Ha egyébként nincs semmilyen más probléma, nem utal egészségügyi gondra.
2012. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és ez a remegés nem jelenti azt hogy fázna vagy félne a göri, egyszerűen a görények így ébrednek. (Be kell járatni a motort a pörgés előtt:D)
2012. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet,nincs semmi baja a göridnek,nekem 2 van,de mindegyik göri ezt csinálja felébredés után.De nincs semmi baja:)
2012. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia, az enyém is mindig remeg felébredéskor, ez normális szerintem, mert 2 éve ezt csinálja. :-)
2012. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nzviktor válasza:
A görények alvás közben, (vagyis napi programjuk legnagyobb részében) "vértelenítik" az irhájukat. Ez a réteg bennünk is megtalálható, feladata többek között a hőszigetelés. Ha ebből a rétegből kivonjuk a vért, sokkal jobb szigetelést érhetünk el. Ébredés után remegéssel segítik a vér visszaáramlását ebbe a rétegbe. Teljesen természetes jelenség.
2012. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!