Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most szült a hörcsögöm: ha...

Most szült a hörcsögöm: ha kinn hagyott kettő kicsit az odún kívül, az mit jelent? Őket halálra ítélte? Megpróbáljam valahogy odaterelni őket vagy inkább hagyjam?

Figyelt kérdés

2012. márc. 11. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Majd visszaviszi őket a helyükre, az is lehet, hogy nem vette őket észre.

Nekem is volt ilyen. Az egyik picinye lent volt a földszinten. Aztán később észrevette az anyahörcsög és megfogta és felvitte az emeletre és bevitte a kisházba a többiekhez!

Szerintem semmi esetre se nyúlj hozzá, az anya tudja a dolgát.

2012. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Bár hörcsögbe nem vagyok otthon, gondolom hasonlóan a nyulakhoz csak ellés közben, vagy utána véletlenül kerültek az odun kívülre. Ha életképesek, szerintem tereld be őket a fészekbe a többi közé. Kint biztosan nem fogja etetni őket, ott elpusztulnak.

2012. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából azért aggódom nagyon, mert ez a hörim az előző alma nagy részét felfalta, volt, akit több, mint egy hetesen megölt és megevett, úgyhogy nem épp a legjobb anya természetű höri, nem is tudom, hogy lett vemhed, mert külön van a többiektől, gondolom kiszökhetett valamikor.

Mindenesetre zsebkendővel végül is közelebb tologáltam a két kicsit, és behúzta őket is magához, úgyhogy remélem jól lesznek.

2012. márc. 11. 10:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Adjál sok fehérjét az anyának!

Túró, sajt, főtt tojás, tejföl, főtt vagy sült fűszermentes csirkehusi!!! Mert akkor ehetik meg a piciket, ha nincs bennük elég fehérje és vitamin! Gyümölcsökből és zöldségekből is dupla adagot adj neki!

2012. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

miért szaporítod őket?

egy ilyen természetű anyát aki megeszi a kicsiket én nem szaporítanám

2012. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam, véletlen lett vemhes, fogalmam sincs, mikor, mert sajnos hétköznap nem vagyok itthon, a húgom vigyáz rájuk, gondolom, hogy kiszökhetett és találkozott valamelyik hímmel. Mindenesetre rengeteg fehérjét kap, meg most úgy tűnik egyelőre nem akarja megenni őket. Remélem.
2012. márc. 11. 11:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Húgodnak mond meg, hogy mire figyeljen! A helyüket zárd le biztonságosan!

A megevés nem csak a tápanyaghiány miatt lehetséges. Nálunk egy kicsit pár naposan evett meg. Úgy gondoljuk, nem volt teljesen egészséges, vagy nem tudta volna táplálni. A kint hagyás lehet csak a figyelmetlenség oka. Nálunk az egyik kópé elmotoszkált a forgácsban, és nem hogy az anyuka, hanem mi sem találtuk, és fél órán át túrtuk a forgácsot! :S

2012. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért a túl sok fehérje se jó.

És nem rossz anya,csupán a hörcsög felfalja a kölykeit ha nincs elég teje amivel táplálni tudná a kicsiket.

Ez nem azt jelenti,hogy rossz természetű anya.

Lehet,hogy kinthagyta őket,de észre kéne,hogy vegye őket.

Én a helyeben biztos,hogy nem piszkálnám őket.


Ha halálra ítélte őket akkor valószínűleg megette volna.

2012. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sok hörim van, de ez a legérdekesebb természetű, mert iszonyatosan hiperaktív, egész nap két lábon állva ugrál a helyén, ha nem veszem ki, és szerintem nem túl jó anya, továbbra sem, de persze, én ettől még szeretem, csak elég morbid volt, ahogy múltkor a gyönyörű egyhetes, makkegészséges kishörcsögről letépte a fél hátát. Utána neki akart esni a többieknek is egyébként, végül is énnekem kellett felnevelnem őket.
2012. márc. 12. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:
a fél hátát? O.O szegényke
2012. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!