Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért bolondulnak meg a...

Miért bolondulnak meg a hörcsögök, egerek?

Figyelt kérdés
Idő előtt elpusztulnak kisállataim,volt már táncoló egerem,hörcsögöm,de mind 1 hónapon belül elpusztultak.Úgy kezdődik,hogy körbe körbe kezdenek szaladni,de egész nap megállás nélkül,és kb. 1-2 hétre rá elpusztulnak,nem értem az egészet,mert már nagyobb helyre raktam őket és mégis elpusztult.jó pár évvel ezelőtt tartottam hörcsögöket és semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
2012. márc. 12. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
kaját adsz nekik?
2012. márc. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 dologra tudok gondolni.

A, megzavarja őket valami nálad, pl. hangos zene, valami vegyi anyag (ez lehet akár bizonyos fali festék is, vagy légfrissítő, ilyenek), vagy valamilyen egyéb környezeti tényező

B, bár nem igazán értek azkhez az állatokhoz, de elképzelhető, hogy ma már őket is olyan erőszakosan és gyorsan tenyésztik, mint pl. a kutyákat vagy inkább a halakat és röviden "selejtesek" példányok.

Próbálj valami jobb helyen venni, kérdezz is körbe, hogy hol érdemes venni.

2012. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen,a probléma máshol van,volt a táncoló egerek 2 hétig bírták,a 3. napon már szaladgáltak körbe körbe
2012. márc. 12. 22:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok újra.

Talán nem ártana az sem, ha részletesen leírnád, hogyan tartod őket, milyen körülmények között, mekkora helyen, mivel eteted stb. Így talán érdemben tudnának segíteni a hozzáértők. :)

2012. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nincs a szomszédban ultrahangos egérirtó?
2012. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 23:13-as hozzászóló válasza nagyon jól jött szerintem.

Annyit tennék hozzá, hogy ha a szomszédokat megkérdezed, talán úgy érdemes rákérdezned, hogy nincs-e ultrahangos kártevő riasztójuk, mert sokan pl. a legyek miatt vásárolnak ilyet. Sok készüléken be lehet állítani, hogy a legyeket tartsa távol, vagy az egereket, vagy a hangyákat, nyesteket stb. És lehet, hogy nem is tudják, de rosszul van nekik beállítva és így a te kis állataidra van hatással.

2012. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a táncoló egerek azért táncolnak mert génhibáhuk van... ezért táncolóegerek:)
2012. márc. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Várjuk a részletes leírást.

(mivel etetted, mi változott a házba, milye körlümények között tartottad..)

2012. márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!