Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állatkereskedést nyitni?

Állatkereskedést nyitni?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam ezen.Lenne mindenféle dolog,értem ez alatt,hogy kutya,macska kisállat eledel,játékok ketrecek,különböző kellékek.Állatok is,viszont nem az lenne a cél,hogy minél több állat összezsúfolva,hanem inkább kevesebb,de rendesen tartva.Tehát megfelelő helyen,rendesen táplálva,és amennyit lehet foglalkoznék velük.

Mit gondoltok,mennyi lenne a kezdeti összeg ami ehhez kell?Lenne egyáltalán értelme?

Nem tudom,hogy működik ez,szóval a normális válaszokat köszönöm.:)



2012. márc. 13. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
kutya, macska állatkereskedésben?
2012. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem.Úgy értettem,hogy kutya macska eledel.
2012. márc. 13. 12:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.Hatalmas tőke kell hozzá.
2012. márc. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocsi, akkor én értettem félre :)
2012. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Nagy tőke kell tényleg. És nem ez az egyetlen gond, hanem pl hogy ha városban laksz, akkor semmiképp nem tudsz versenyezni ezekben a termékekben a nagy áruházakkal. Mert ők biztosan olcsóbban és nagyobb választékban tudják árulni, amit te is akarsz. Nálad meg csak állni fog.

Maradnak maguk az állatok. (És az a a felszerelés, amit azzal együtt elvisznek.) Az állatokból pedig nincs igazán haszon, sokszor többet megesznek, mint amennyit elvisznek belőlük. És mennyit visznek el szerinted mostanában? Mit csinálsz azzal, ami rajtad marad? Még kígyó kajának sem visznek el annyit. Itt dől dugába a terved, hogy keveset, de azokat tökéletesen.

És abba is gondolj bele, hogy semmi szabadidőd nem lesz, soha nem tudsz elmenni nyaralni sem, max hosszú hétvégére, mert az állatokat akkor is minden nap ki kell takarítani és enni kell nekik adni. Megkérni valakit meg lehet egyszer kétszer, de biztos rá mered bízni ezeket a dolgokat? Alkalmazottat nem fogsz tudni felvenni erre, az elején biztos nem.

2012. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen,sok igazság van abban amit leírtál..

Ezt a szabadidős dolgot tapasztalom én is.:)Vannak állataim,így nem tudok elmenni sehová hosszabb időre,csak ha anyum vigyáz rájuk.Ha meg a család megy nyaralni,akkor én nem tudok velük menni mert nincs kire bízni.

Egyébként nem nagyon merném másra bízni ezt,csak ha tudom,hogy rendesen fogja csinálni.

Hát elég esélytelennek tűnik ez a tervem..:)

2012. márc. 13. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok pénz kell hozzá,de mihez nem?

Attól függ,hogy hol laksz.. ott ahol vagy mondjuk fressnapf meg vagy 50 kisállatbolt vagy olyan helyen ahol nincs kisállatkereskedés ,de szükség lenne rá.

Én kisvárosban lakok,de van 3 kisállatbolt és ahova én járok az egész jól megy neki.

tiszta,olcsóbb mint más helyek, és minden megvan ami kell ha valami pedig nincs akkor megrendeli stb..

2012. márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék ezzel foglalkozni. Én rákérdeztem egy díszállatkereskedésben, hogy mennyi pénz kéne ehhez az egészhez, hogy ilyet el lehessen egyáltalán kezdeni és azt mondták hogy legalább 10 millió Ft.

Na mármost honnan van egy átlag embernek ennyi pénze?

Mire összegyűjtöm, már mehetek nyugdíjba...nem tudom hogyan lehetne egy ilyet elkezdeni mégis.

2012. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy Magyarországon nem nagyon tudsz úgy állatkereskedést nyitni, hogy minden állatnak megadd az optimális életteret. Akkora helyet fenntartani drága, nem tudsz mellé olyan forgalmat generálni, hogy ne menj mínuszba. Tudom, mert ismerőseimnek van állatkereskedésük, szívük szerint minden állatot kétszer akkora helyen tartanának, mint amekkorában vannak, de nem lehet, nem férnek el. A boltnak így is kisebbik részét foglalja el a felszerelés, mint maguk az állatok. Egyébként foglalkoznak mindegyikkel rendesen, a nyulakat kiengedik, a papagájok kezesek, minden jót megkap minden állat, kivéve a helyet, mert az nincs. Kevesebb állatot meg nem lehet tartani, mert ha nincs választék, nincs vásárló, és bezárhatják a boltot, úgyhogy a fele állatállományt otthon tartják, hogy ne legyenek bezsúfolva, de azért legyen, ha kell. Szóval a legjobb indulattal sem lehet igazán jól és mesébe illően csinálni, hacsak nem vagy minimum Steve Jobs reinkarnációja.
2012. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!