Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac miért vakarózik?

Pagan kérdése:

Tengerimalac miért vakarózik?

Figyelt kérdés
van egy seb a lábán,a szőre is eléggé hullik,és korpás is,mivel lehetne gyógyítani?
2012. márc. 18. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egész testén korpás? Mitől lett a seb a lábán? Csak a sebet vakarja?


Nézd meg, hogy nem tetves-e. Az enyém az volt sajna mikor elhoztam és három hónapba telt mire kigyógyítottam kencékkel jó sok munka vol. Az enyém ugrált is.


Nem vagyok szakértő, de lehet, hogy a megtámadta valamilyen baktériumos fertőzés ami a seben keresztül jutott be. Erre az állatorvos gyógyszert tud felírni. De persze egyáltalán nem biztos, hogy ez a baja. A korpásodást meg nem tudom mitől lehet.

Vidd el dokihoz. De vigyél magaddal egy kétezrest is, szerintem 2000 körül lesz a vizsgálat plusz gyógyszerfelírás (ha kell neki). Lehet h vitamint ír a korpára. Én addig is míg nem jutok dokihoz kamillás teával (langyos) kenegetném a lábát. Mikor volt hörcsögöm annak is azzal kenegettem és meggyógyult.


Sok sikert, lécci ne hanagyold el szegényként, tartsd tisztán az almot a beteg lába miatt!

2012. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ!ez is szokott ugrándozni,hirtelen mintha megszúrnák valamivel,tudomásom szerint csak a lába sebes,barátnőmé ,én nem értek hozzá annyira sajnos:S,azt nem tudom mennyire korpás csak azt mondta hogy van benne,orvost nem nagyon akarok mert az előzőt elvittük 10 ezer forint ráment kb,azt mondta hogy meggyógyul és elpusztult 3 nap után
2012. márc. 18. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű tetves. Az enyémnél úgy jöttünk rá h állandóan vakarózott és néha rájött egy "roham" és akkor nagyon ugrált és annyira kimelegedett az ugrálástól hogy piros lett a füle. Szabad szemmel láttuk a tetveket rajta, nem is kellett ehhez állatorvos. Csak egy nagyító. Kérd meg a abarátnődet h nézze meg nagyítóval, és a sötét szőrterületen nézze meg mert a tetvek fehérek tehát úgy fog látszani. És nézze meg a malac szemét, ott szoktak inni a tetvek. Komoly, odamennek inni és látszanak is a szeme sarkában a fehér pontok.


Én elmentem gyógyszertárba és vettem embereknek valót. De nagyon tortúrás kiírtani, kb. három hónap volt és mindig kiújult. És a tengerimalacom utálta a kezelést. Úgy kell h leönteni a tetűírtóval, aztán lefürdetni és kihullanak a tetvek döglötten. Viszont a hátulütője hogy a peték megmaradnak ezért sok idő..


Ja és a mienk is úgy ugrált mintha tűvel szurkálták vna. állatkereskedésből hozta a tetveket persze akitől vettem nem mondta meg h tetves.


Lényeg h irtsátok ki a tetűket, nagyon rossz érzés tetvesnek lenni sajna én is voltam (padtársamtól kaptam :S).

2012. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oké,köszi:),akkor megpróbáljuk kiírtani,és meddig kell ezt a tetüírtót rajtahagyni mielőtt lemossuk?
2012. márc. 18. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Rajta van az üvegen.
2012. márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az állatorvos majd injekciót ad neki, lefújja a malackát neostomozánnal és közli, hogy nem biztos, hogy helyre jön. persze könnyebb lesz a pénztárcád is 2000--4000 ft-tal,. -én így jártam.
2015. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az orvos kezelte malacka el pusztult. amiről az előző hozzászólásban írtam. most vettünk ugyanabból az állatboltból másik malacot, az tele van tetűkkel. holnap viszem vissza a boltosnak.
2015. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!