Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem működnek nekem ezek...

Miért nem működnek nekem ezek a golyós itatók?

Figyelt kérdés

Anno, amikor vettem a nyuszimat, vettem neki egy golyós itatót, ami nem működött. Folyton az volt, hogy egy kicsit víz jött belőle, aztán nem ment fel a csőben a buborék, és pár korty után többet egy csepp víz sem jött belőle, csak ha megnyomtam, vagy kicsit megráztam, hogy felmenjen a buborék, de a nyuszim így nem tudott inni belőle. Azt visszavittem a boltba, de nem cseréltettem ki, hanem levásároltam az árát, így pár hónapig tálkából ivott. Aztán kaptunk ismerőstől egy használt golyós itatót, amit a tengerimalacai használtak évekig, az tökéletesen működik, most már lassan 1 éve ebből iszik a nyuszim, kifogástalan.

Most pedig tegnap a Fressnapfban vettem a nyuszimnak cuni complete tápot, amihez járt ajándék golyót itató. Gondoltam, hogy akkor lecserélem azt, amit használunk, mert az fél literes, és bőven elég neki a fele akkora. Erre akárhogyan is próbálgatom ezzel is ugyanaz a probléma, mint a legelsővel, amit vettem... Miért ilyenek ezek? Mi lehet a baja? Mit tudnék esetleg csinálni vele, hogy működjön rendesen?


2012. márc. 18. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkét önitatót a Fressnapfban vetted ?? Ha igen akkor lehet nem ott kéne venni bár nemhiszem hogy pont kifogsz 2 olyat ami nem működik : ). Én Trixiéset vettem nekem azzal az volt a probléma hogy ha teljesen függőlegesen volt a ketreccel akkor nem rugult vissza a golyó és csak rángatta h visszessen és tudjon tovább inni, ugy probáltad már h a függőlegesnél kicsit továbbdöntöd és hogy ugy jön.e belőle víz?? mert ha igen akkor házi módszerrel megtudod ugy csinálni hogy úgy maradjon a kerítésen :)
2012. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megszívni. Nem hülyeség, így tényleg tudod hogy működik vagy sem. Amúgy nem az a lényeg hogy a buborék vissza menjen hanem hogy jöjjön belőle :)
2012. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kétféle golyós itató van: az egyik, amelyikben szabadon van a golyó, illetve van, ami rugós. A rugósat elég nehéz, szerintem kisebb rágcsálóknak lehetetlen megnyomni, volt törpehörcsögömnek olyan, nem bírt belőle inni. Amit megrázol, és hallod hogy a golyó szabadon mozog benne, annak jónak kellene lennie. Még előfordulhat vízkövesedés, de ez persze újnál nem jöhet szóba.
2012. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindkettő olyan volt, amiben szabadon van a golyó
2012. márc. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!