Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot ajánlotok a házba?

Milyen állatot ajánlotok a házba?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kis rágcsálot,de anyukám nem engedi mer hogy "az állat büdös".én ugy -12 naponta kitakaritanám a ketrecét.Van olyan állat aminek nincs szaga vagy legalábbis nem olyan szagos mint a többi állat?

2012. márc. 23. 13:03
 1/6 anonim válasza:

Szia,


a saját tapasztalatomat tudom elmondani.

Volt már kutyám, macskám, papagájom, japán táncoló egerem, halaim. Azt tudom mondani, hogy ha tisztán tartják, és rendesen gondozzák őket, akkor egyik sem büdös.

Azért a rágcsálóknak minimális kis állott pisiszaga tényleg van. A papagájok meg hangosak, és kiszórják a magok héját. Jelenleg halakat tartok a panellakásomban.

Nos, ezek a legcsendesebbek, de rendszeresen cserélnem kell a víz egy részét, illetve szűrőt kell takarítani, így sem szag, sem zaj nincs a lakásban. ;)


Üdv: Laci

2012. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hörcsögöt, mongol futóegereket, degukat ajánlanék. Ha energikus, kíváncsi, mozgékony, nappal is aktív állatkát akarsz akkor az utóbbi kettőt ajánlom inkább. Ha pedig csak egy állatkát szeretnél, tehát olyat, ami magányosan is elvan, akkor hörcsög. A höri általában csak egy helyre pisil, így elég lecserélni mindennap a pisis sarkot, és máris semmi szaga nincs.

Jelenleg mongol futóegereim vannak, szép nagy terráriumban, még 3 hét után se büdösek. Nekem ők jöttek be a legjobban, eddig még mindegyik nagyon gyorsan megszelídült, elég volt csak kiengedni őket a szobámban, és leülni közéjük. Persze vigyázni kell, mert mindenbe belerágnak, az elektromos vezetékek különösen veszélyesek...

2012. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hörcsög elég büdös, aminek nincs szaga, az csíkos fűegér:

Terráriumi tartás [szerkesztés]


"A Lemniscomys barbarus és Lemniscomys striatus újabban díszállatként is elterjedt. Népszerűségét több vonzó tulajdonságának köszönheti: nappal aktív, sok más kisállatként tartott egérfélével ellentétben nincs kellemetlen szagú váladéka, szinte soha nem harap. Az egyetlen nehézséget különleges mozgékonysága és nagy ugrásai jelentik."

[link]

2012. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ki vannak takarítva nincs szaguk, legalábbis az én hörim nem volt büdös egyáltalán, és a nyuszikáim se büdösek, egyedül a széna illata ami érződik de az meg szerintem nem rossz
2012. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Katorcii válasza:
Vegyél Halat!! x'dd Am én nyúlpárti vagyok ugyhogy nyugiban kikunyizhatsz 1 rágcsálót! nem lesz büdi,ha citromos almot( faforgácsot) veszel neki :D
2012. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyuszival probálkoztam , de anyám szerint büdös...És halam már volt... de most szeretnék valami mást :D
2012. márc. 25. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!