Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mongol futóegér életritmusa...

Mongol futóegér életritmusa hogyan változtatható meg?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem 2 mongol futóegeret, a szobámban tartom őket terráriumban. Alapvetően nem hangosak, de éjszaka azért zavaró tud lenni hogy (másfél méterrel a fejem mellett) rágicsálnak meg futkosnak. Azt olvastam, 2-3 óra ébrenlét után 3-4 órát alszanak - ehhez képest nagyjából egész nap durmolnak, viszont éjfél körül fölkelnek, és elkezdenek randalírozni. Első éjszaka nem aggódtam, másfél óra után elcsendesedtek. Azóta viszont fokozatosan egyre több időt vannak ébren (éjféltől kezdődően)

A kérdésem az, hogy hogyan lehet átszoktatni őket az emberi életritmusra, tehát hogy inkább nappal/délután legyenek aktívak, és ne éjszaka?

Előre is köszönöm a segítséget :)



2012. márc. 24. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Röviden: sehogy. :) Valamennyire csökkenteni tudod az éjszakai zajongást, ha napközben sokat foglalkozol velük, sokat kiengeded őket futkározni a szobában, hogy jól elfáradjanak, így nem lesznek annyira hangosak éjszaka, de teljesen nem lehet őket átszoktatni a nappali életmódra. De ha nagyon zavaróak, éjszakára kiteheted a terráriumot a szobából.
2012. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nah igen, nálunk is ugyanez a helyzet, 3 mongim van :)

Amíg ketrecben voltak, addig mindennap kivittem őket a fürdőszobába éjjelre, de mostmár egy méretes terráriumban vannak, amit megmozdítani is nehéz, nemhogy kivinni :D

Hát, igen amikor kora este kiengedem őket, és kint vannak egész késő estig, akkor azért le lehet őket fárasztani, és éjjel elég jól alszanak, de alapjáraton nekem is olyanok, hogy nappal lusták, éjjel meg beindulnak. Múltkor olyan ideges lettem, hogy minden berendezést kiszedtem tőlük, hogy semmivel ne tudjanak zörögni. :D

2012. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A terráriumot pont azért nem szívesen hurcolnám én se, mert nehéz és félek hogy leejtem félúton vagy ilyesmi... Valszleg az lesz akkor a megoldás ha valahogy lefárasztom őket, csak egyelőre nem merem kiengedni őket a szobába, főleg az egyikük eléggé ijedős, még ha körülkerítek valamivel egy kis részt, félek akkor is meglógna :S

Hát, azért reménykedtem hogy valami egyebet is lehet kezdeni velük, több honlapon is azt olvastam átállhatnak a gazdi életritmusára... :)

2012. márc. 26. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!