Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az eladó mást mond mint...

Orsii7 kérdése:

Az eladó mást mond mint mások. Segitetek?

Figyelt kérdés
Amikor venni szerettem volna 2 patkányt nemtudtam hogy 2 fiú vagy két lány legyen. Aztmondta az eladó hogy a fiuk egyszer verekszenek akkor eldöntik ki az erősebb és kész. És hogy a lányok mindig marakodnak. Máshol pedig az elenkezőjét hallom.Van 2 fiú patkányom. Már vagy fél éve (ha nem több) és mindig marakodnak bár testvérek és összebújva alszanak,együtt isznak.. De mégis kíváncsi vagyok hogy 2 lány együtt mennyire rosszak.:D

2012. márc. 28. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nőstények jól elvannak egymással, nem szoktak marakodni.
2012. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lasius ***** válasza:
100%

Így van az előttem szólónak teljes mértékben igaza van.

De ne felejtsd el hogy ők is külön személyiségek és náluk is vannak akik nem igen jönnek ki egymással...

2012. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nőstények és a hímek is teljesen jól elvannak azonos nemű patkányokkal. Persze, agresszívabb példányt ki tudsz fogni mindkét nemből, de nem ez a jellemző, nyugodtan tarthatsz 2 nőstényt is majd együtt a hímek után, nem lesz velük gond. Arra készülj fel, hogy a lányoknál 2 éves koruk körül jelentkeznek az emlő és a méhdaganatok, ez a hímekre érthetően nem jellemző. Ha lányokat szeretnél, nézz utána majd a különbségeknek a két nem viselkedésében, betegségeikben, így nem érhet meglepetés :)
2012. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
100%

Hímeknél meg a mycoplasma jelentkezhet 1 év után, szóval náluk is nagyon oda kell figyelni.


Ahogy az előző mondta, alapvetően mindkét nem képes tökéletes békében élni az azonos nemű társakkal. Van néhány rossz természetű jószág, ez hímeknél talán gyakoribb. Nőstényeknél akkor jellemzőbb az összeférhetetlenség, ha az egyik magányosan nőtt fel. A hülyeségre hajlamos hímek akkor is képesek ivarérés után begorombulni, ha egyébként együtt nőnek fel a társaikkal. Bolti patkányoknál azért be lehet választani egy ilyen antiszoc jószágot, de normális tenyésztőnél figyelnek erre.

2012. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mycoplasma a nőstényeknél is kijöhet, ezért kerülni kell a poros almot, fenyőforgácsot. Ha egy hím agresszor, akkor ki lehet heréltetni, ha a helyzet nem javul és hisztis marad, külön kell tenni. De, az állattartás ilyen :) A lényeg, hogy sok mindent fel lehetne sorolni a patitartás buktatóiról és a problémák kezeléséről, de ennek utána kell olvasnod gazdi :)
2012. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek.:) És már rengeteget olvastam róluk betegségről meg minden.:) De megint mondtatok újat.:D A 2 nőstény vagy 2 fiú dolgot énis pontosqan igy gondoltam ahogy ti.Köszönöm .:DD
2012. ápr. 3. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!