Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen vegyszerrel tisztítsam...

Milyen vegyszerrel tisztítsam ki a terráriumot hörcsög számára?

Figyelt kérdés
Szóval volt hörcsögöm, de meghalt. Azóta a terrárium lent van a pincében. Délután pedig jön az új jövevény. Mivel kéne kitakarítani, hogy neki se legyen rossz?
2012. márc. 29. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt mondják, nem szabad erős szagú szerekkel, mert megérzik, de én bevallom, szoktam fertőtlenítés miatt használni rá, és még nem volt baj. Nagyon alaposan le kell öblíteni.
2012. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 DannyZuko ***** válasza:
én annó az egereimnek és a höriknek domesztoszos vizzel szoktam kimosni az akváriumukat... frankón kiöblítettem, szárazra töröltem és forgács... ennyi...
2012. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz vegyszert, akkor ecettel.
2012. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
szerintem maradok az ecettel. egyszer úgy hallottam, hogy az semlegesíti a szagokat, így a hím hörimnek meg a volt nyulamnak időnként abban hagytam áztatni az alját és kimostam. nem volt tőle bajuk. majd alaposan kiöblítem. köszi!!
2012. márc. 29. 13:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért az ecet inkább csak tisztít, egy fertőtlenítés semmiképp nem ártana az új lakónak.
2012. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De mivel? Nem akarom, hogy baja legyen. Persze kiöblítem jól, meg hagyom vagy egy óráig szellőztetni. De nem tudom mivel kéne. Van itthon domestos is meg olyan florasept is. melyik a jobb ilyen célra?
2012. márc. 29. 14:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó, domestos és floraszept is, ugyanaz a kettő, csak az előbbi sűrűbb. Az ecet arra jó, ha esetleg vízkő van valahol. Az én hörimnek pl. a vécézős sarka kicsit lejt, és néha a pisitől vízköves, arra jó az ecet, de fertőtlenítésre az említett két szer kell. Ne félj tőlük, hagyd rajta pár percig, majd folyóvízzel, zuhany alatt szépen leöblíted, és remek lesz :)

Ja, nagyon fontos: sose keverj össze két vegyszert, mert gázt képez, ok?

2012. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) megvolt a takarítás, jelenleg kint szellőzik az erkélyen még egy ideig, utána pedig berendezem. már nagyon várom az új lakót :) másfél óra és megjön :)
2012. márc. 29. 16:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Én terrárium helyett inkább vennék valami nagyobb ketrecet vagy box-ot. A terrárium nem jó, mert nem tud szellőzni és egészségtelen a számára, valamint mászásra is szüksége van. Na de nem ez volt a kérdés.

Én úgy szoktam tisztítani nekik az otthonukat, hogy domesztosszal lefertőtlenítem, főleg azt a sarkot, ahova pisilni járnak. Rajtahagyom pár percig, majd alaposan leöblítem zuhannyal. Utána pedig valami illatos folyékony szappannal újra átmosom szivaccsal. Aztán ezt is leöblítem és megtörlöm konyhai papírtörlővel.

2012. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem eddig is terráriumban voltak hörcsögeim, törpe, arany mindenféle. Ha lesz pénzem, majd veszek egyszer, de hát nem olcsó mulatság.
2012. márc. 29. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!