Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a törpehörc...

Miért csinálja ezt a törpehörcsögöm, beteg?

Figyelt kérdés
megszokott forogni a forgácsban többször egymás után
2012. márc. 29. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínűleg fürdik, ne aggódj. Ha túl sokat vakarózik, hullani kezd a szőre, akkor vidd orvoshoz.

2012. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a szőr hullást úgy lehet észrevenni hogy foltokban nincs szőre ? és mit takar az hogy sokat vakaródzik? mi számít annak?
2012. márc. 29. 18:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Aha, hiányzik a szőre néhány helyen. A sok vakarózás azt takarja, hogy folyton vakarózik. Akár evés-ivás közben, vagy amikor ébren van. Ha ilyen van, lehet hogy rühes, irány az állatorvos. A szőre visszanő a kezelés után, és újra egészséges lesz.


De az is lehet, hogy túl poros a forgács, attól is vakarózhat, akkor váltani kell.

Én a hörijeimet kukoricacsutka alomba teszem, arra kapnak szénát és nincsen semmiféle gondjuk. Igaz, hogy drágább mint a forgács, viszont elég kéthavonta pucolni őket, mert egyáltalán nem büdösek. :)

2012. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem tom hogy soknak számít-e , az enyém mikor a házába van akkor lámpával bevilágítok és látom mikor fent van akkor mosakszik vagy vakaródzik, igazából nem tudom , hogy szoktak vakarózni? van mikor megvakarja a lábával a fülét, és a lyukát is rágja meg néha a hátát akkor ő most rühös? de én mindenütt látok neki szőrt meg aktív
2012. márc. 29. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem hiszem hogy gond lenne. :) De ne piszkáld ha a házában van, azért bújik el, mert lefekvéshez készülődik. Ha csak forgolódik a forgácsban, nem hullik a szőre és nem vakarózik úgy mint egy őrült, akkor nincs baja, csak "fürdik". :)
2012. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, megnyugtattál :)
2012. márc. 29. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincsen semmi baja, csak játszik, játékból szokták ezt csinálni!! Nekem is ezt csinálja mindegyik!
2012. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. márc. 29. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!