Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi kaját adjak az aranyhör...

Mennyi kaját adjak az aranyhörcsögeimnek?

Figyelt kérdés

2 aranyhörcsögöm van.. már másfél hónaposak de sosem tudom mennyit adjak nekik a hörcsög kajából ezért mindig egy csomót rakok be meg adok nekik almát, répát.. de csak azt érem el, hogy behordják a házba és takarításnál ki kell dobnom az összeset.. mert tiszta sz*r lesz.. :D


valaki segítene, hogy kb mennyit kell kettőjüknek adni naponta úgy,hogy közben még kapnak zöldséget,gyümölcsöt?



2012. márc. 30. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Magkeverékre gondolsz?

Elég hetente egy kisebb kupacnyi, mivel nem eszik meg, hanem elraktározzák.

Emellett kell nekik (reggel és este) gyümölcs vagy zöldség, egy kis szeletnyi.

2012. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem fogy el, akkor a magkeverékből 2 evőkanálnyit!

De az aranyhörcsögöket EGYEDÜL kell tartani mert megölhetik egymást, 1 ketrecben 1 hörcsögöt és 1 hörcsögnek 1 evőkanálnyi magkeveréket kell adni és minden nap így kell tenni, ha elfogy.

2012. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

De nagyon okos a kedves előttem válaszoló...-.-" Biztos még életében nem volt hörije...

Nyugodtan tarthatsz két hörit, csak vigyézz, h testvérek legyenek, és vagy 2 fiú, vagy 2 lány legyen!

Esténként etesd őket az alábbi ételek valamelyikével:

-sajt(kevés)

-sárga répa

-uborka

-paprika (alaposan átmosva)

-dió

-mogyoró

-alma

-körte.


Mint mondtam, este adj nekik enni 1-1 cikket.

Széna mindeig legyen előttük, friss füvet kaphatnak naponta, de csak módjával.

És ugye a hörcsög magkeverék:)

És tdom neked ajánlani a szotyit is, mert z enyéim imádják:) én általában össze szoktam keverni a táppal :)

Csak ne sós szotyi legyen

2012. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye.

Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.

A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a terráriumba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, körte, krumpli), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!

Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.

Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok.

Sajtból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2012. ápr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves 10:00!

Hogy te milyen okos vagy? Életemben nem volt hörim?

Már 16 éve folyamatosan vannak aranyhörcsögeim! És úgy gondolom tapasztalatom ezek alapján jóval több, mint ami neked van!

Én tartottam együtt 2 lány TESTVÉR ARANYHÖRCSÖGÖT! Eleinte ez volt, amikor még nem értettem hozzájuk! És állandóan verekedtek, az egyik állandóan vérzett! Aztán az lett a vége, hogy kiharapta a másik a szemét is, úgy hogy ömlött belőle vér és nem maradt szeme! MEGVAKULT ÉS 1 SZEMMEL ÉLT TOVÁBB! Na azóta én külön tartom az aranyhörcsögöket, mert ha nem tudnád, nekik erős területvédő ösztönük van és ezért nem tűrik meg egymást még a tesók sem, megölhetik egymást, még azok is, akik látszólag úgy tűnhetnek hogy nagyon jól elvannak!

Úgyhogy te nagy tévhitben élsz!!

2012. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerintem ne vitatkozzatok :)

én példát és ellenpéldát is tudok mondani.

Régen még kisebb koromban (kb 14 voltam) volt 2 hörcsögöm és az egyik megölte a másikat, mert állandóan veszekedtek. Most is két hörcsögöm van és még sosem bántották egymást! :)


amúgy köszönöm a válaszokat :)

2012. ápr. 1. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Én mindig is fiút és lányt tartottam együtt (természetesen nem tesókat) és soha nem bántották még egymást. Egyszer-egyszer csipogtak egymásra, de nem harapták egymást. Az igaz, hogy erős a területvédő ösztönük, ezért kettőt nagy helyen kell tartani. Az enyéim 40 cm x 60 cm alapterületű, 30 cm magas terráriumban vannak.
2012. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves pacibarát!

Teljesen mindegy mekkora területen tartjuk őket, ígyis-úgyis verekedés lesz a vége, legalábbis az aranyhörcsögnél ez így van, tapasztalatból írok!

Mert akármilyen nagy is egy ketrec, egy sarokba járnak aludni, egy sarokba járnak pisilni és ketten vagy többen együtt NEM FÉRNEK ÖSSZE!

2012. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én dzsungáriai törpehörcsögöket tarok és tenyésztek, de a hobbi célból tartottak megvannak együtt, az ő kicsinyeiket árulom.
2012. ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!