Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy tengerimala...

Mennyibe kerül egy tengerimalac tartása?

Figyelt kérdés
Szóval kb mennyibe kerül,ha most szeretnék malacot,teljes felszereléssel (közepes ketrec,itató,etető,tál stb)? És kb mennyi a havi tartása? Régen volt sok malacom, de ugye 15 éve változott minden... Most a kisfiam szeretne egyet,nem tudom,megengedhetjük-e most magunknak... Köszi a válaszokat.
2012. ápr. 1. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, változó. Egy ketrec (100*50-est kellene nekik venni amiben jól is érzik magukat) kb 10000 ft, forgács csomagja 200 ft, széna neki (boltban) az 5 literes olyan 250 ft de van 20-30 literes is 1000 pár száz ft-ért(ezt pontosan nem tudom). Magkeverék, táp ami jó is neki az is olyan 600-800 ft. Kéne neki még kis ház, bújók meg legalább 2 malac (Eggyel csak a gond van mert elkapatható és csak sípol. Meg így nem fog unatkozni sem). Hát forgácsból én a sima 200 ft-ost (én ezzel a legolcsóbbal találkoztam) 1-1,5 hetente elhasználtam szóval az olyan 1000 ft, mageleségből elég 1-1,5 csomag (ez olyan 1 kg) a szénából kellene neki korlátlan mennyiség. Így havi szinten mindennel együtt olyan 4000 ft, de lehet ennél olcsóbb is, boltoktól függően. De én természetesen nem így csinálom:D Én forgácsot asztalostól hoztam (egy egész takarmányos zsák ami már 3 hónapja bírja valami 200 ft volt). Szénát is kis bálásat akartam de hoztam valamennyit zsákba valami 300 ft-ért mert cserébe vettem valamit a gazdának. Magkeverékből, tápból nem kell nekik sok. Azt jobb lenne boltból venni de én most nem jutottam odáig és meg is vagyunk szorulva így külön vettem most hozzá zabot, búzát stb és havi szinten olyan 200 ft. Ketrecem használt van 5000 ft-ért. Ehhez jön a malac ami ingyentől-csillagos égig terjed. Ehhez hozzá jön még a gyümölcs, zöldség de ha ti is esztek olyat akkor az se tűnik fel. Almahaj, fél alma, répahéj, répa, karfiollevél (nem karfiol mert az puffaszt meg azt amúgy is mi esszük meg :D), körte(ha van), narancsból egy pár gerezd, banánból egy pár karika, uborka, saláta, paradicsom, dinnye, dinnyehéj stb. A többi már csak fantázia kérdése pl búzát csíráztatni nekik, füvet szedni ha lehet stb Az élmény viszont felbecsülhetetlen:D Javaslom ezt az oldalt: [link] Itt szoktak lenni eladó ketrecek és malackák is akár ingyen is. Valamint itt sok érdekesség, ötlet is van. Helyet akár ti is csinálhattok, erről is vannak képek és segítenek is a fórumon. Sok sikert:)
2012. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt bőven kifejtettem:S Remélem nem adjátok fel már az elején az olvasást :D Az itatót is valami 400 ft felett láttam. Én a szénarácson vagyok kiakadva hogy egy vasdarabon mi van 600 ft. Ráadásul a kisállat kereskedések nem is hoznak felénk :S Táljukat mi ilyen kis tégelyt neveztünk ki. Jó nekik. Remélem tudtam segíteni :)
2012. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szénával udsz spórolni.

Kimész a kertbe, vagy a jáccóra, és ott szedsz füvet egy szatyorba, és 2 napig ha szárad, akkor mehet a maliknak szénaként :)

2012. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
kb az egész egy évrenekem volt öszeszámoltam volt 18 ezer egy évre na cső
2012. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ja ha kémész kertbe vagy valahova akor tuc vele sporolni igaza volt a gyereknek ja meg ha akarsz banánt kiszárítod azt kést vagy acc neki répát aztán még almá,dinyét.narancsot mag tuc még adni neki mandarint,féhér és sárga répa enyi jutot most eszembe
2012. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!