Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik hónapban és milyen...

Melyik hónapban és milyen oltással oltatjátok a nyuszitokat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 19:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Nyilván hobbi célra tartott nyulakra vonatkozik a kérdés.
2012. ápr. 2. 19:47
 2/5 titak ***** válasza:

Mostanában nem tartok nyulakat, de valamikor erre a 3 betegsére szoktam őket (elő)kezelni:

Sajnos a gyógyszer/ek nevére már nem emlékszem, de mint halottam ezek kephatók kombinált verzióban is.


-kokcidiózis (májkövesedés) - itatóvízbe keverve - szoptató anyáknál és a frissen leváasztott kölyköknél.

-Myxomatózis: (szúnyogcsípés) - Tenyészállatoknál: április végén, Kicsiknél leválasztás után kb.6 hetes korukban (noemberig, télen ez kimarad)

-RHD (Rabbit Hemorrhagic Disease-nyulak vírus okozta vérzéses megbetegedése) -az előbbivel egyszere.

2012. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 titak ***** válasza:

Itt nézz körül:

[link]

2012. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De most miért nem lehet normálisan válaszolni? Pl áprilisban mixo ellen, decemberben meg kombi oltás.


Ennyi lenne a válasz a kérdésemre. Miért nem lehet normálisan válaszolni?

2012. ápr. 2. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem idén kapja a második oltást a nyuszim. Májusban viszem kombináltra. Aztán majd megkérdezem a dokit, hogy nem kellene-e a félévi oltás is, mert ezt nem említette tavaly. Meg megkérdezem tőle a féreghajtást is, hogy szükségesnek látja-e.
2012. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!