Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac és kutya együtt?

Tengerimalac és kutya együtt?

Figyelt kérdés
Van két tengerimalacom. Pár napon belül kapok kiskutyát. Szerintetek mennyire engedjem közel őket egymáshoz? Csak a rácsokon keresztül ismerkedjenek, vagy játszhatnak is együtt? Esetleg tapasztalat valakinek?

2012. ápr. 5. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp szoktasd a kiskutyát a malackákhoz, hogy ne tekintse őket zsákmánynak! De játszani sose engedd őket, mert eluralkodhat rajta a zsákmányszerző ösztön. A malacka legyen az öledben, és hagyd, hogy a kutyus körbeszimatolja. Ha durva lenne, szólj rá, állj fel, ha esetleg megpróbálná megharapni, szorítsd össze erősen a száját. Ha csak szépen szemléli, dicsérd meg és kapjon falatkát, simogasd, hogy lássa, csupa jó dolog történik vele a malacka társaságában. A biztonság kedvéért eleinte legyen még veled ott valaki!

A mi pulink mindig szerette szemlélni a tengericocikat, de sosem bántotta.


Milyen fajta kutya? A terrierekkel, vadászkutyákkal mindez kicsit nehezebb lesz. Ha esetleg aggódsz, nem mered egyedül csinálni, akkor vidd el a kiskutyát és a malackát is egy kutyaoviba.

2012. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszod.

a kutya nem fajkutya, valamiféle keverék. Kistestű, barna göndörszőrű.

2012. ápr. 5. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem merném őket együtt tartani. Szerintem ha mindenképp lesz kutyád, akkor ő legyen kint a szabadban. Kutyák kiszámíthatatlanok, egy váratlan pillanat, mozdulat és máris megtörténhet a baj a malackáddal! Én nem kockáztatnék! :(
2012. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jaj hát a kutya mindenképp kint lesz:)
2012. ápr. 5. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:
De én a közelébe se engedném.
2012. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt még átgondolom:) köszi a válaszokat
2012. ápr. 5. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nyuszim van, és a kutyám imádja, sose bántaná, persze én se hagyom őket magukra együtt,de ha a kutya kicsi simán összeszoktatható egy malaccal szerintem, nekem csak arra kellett figyelnem eleinte, hogy játékból nehogy kárt tegyen benne, de most már tudja hogy óvatosnak kell lennie:)
2012. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!