Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Becsukja a tengerimalacotok a...

Becsukja a tengerimalacotok a szemét alváshoz?

Figyelt kérdés
Az enyém még mindig nem igazán. November óta van meg. Foglalkozok vele eleget meg minden, de mégis még mindig állandó "készenlétben" van. Mintha legalábbis attól félne hogy hirtelen valaki elrabolja ha nem figyel oda. :) A lábacskáját se nyújtja ki fekvésnél. :((

2012. ápr. 5. 20:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Na hol vannak a malackaszakértők? :(
2012. ápr. 6. 14:43
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem! csukott szemmel alszik:D:D Hogyne csukná be:) Az enyém csinál alomból egy kis "fészket", odahordja a fadarabot és kényelmesen elnyújtózkodva elfekszik. Aztán felkel, előre a két lábát, hátra a hátsó lábait, nyújtózkodik egy nagyot és ásít. Majd játszik:) Remélem tudtam segíteni. Ha van még kérdésed nyugodtan felteheted:))
2012. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mióta van meg? Esetleg nálad is született? Az enyémet még nem is láttam csukott szemmel csak egyszer. Most is pont elhelyezkedett kényelmesen, de a szemei nyitva. Sóhajtok egyet és már felkapja a fejét. Miért tart még mindig tőlem? Vagy ha nem is tőlem, de miért nem tudja megérteni hogy nem akarom bántani, biztonságban van? Több malacod is van?
2012. ápr. 7. 12:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Tavaly szeptember óta van meg. Nem nálam születtek. Amúgy lehet azért mert még nem nagyon szelídítetted meg. Fogd meg és vedd ki a ketrecből. Hagyd hogy a kezedből egyen és közbe óvatosan simogasd meg. Ezt napi 1x-er. És úgy 2-3 hét után 100% hogy nem fog félni tőle. Amúgy nem nagyon csukja be. Az enyém ritkán.
2012. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja amúgy 2 van. Egy fiú és egy lány.
2012. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Minden nap kiveszem, november óta van meg. Sokszor magától jön az ágyon az ölembe. Eszik a kezemből, simogatásra magyaráz. :) De akkor is "ijedős". Azt hittem ez elmúlik majd nála, de ezek szerint nem.
2012. ápr. 7. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Az enyém mindig csukott szemmel alszik. Ha valami zajt hall, akkor is csak a fülét mozdítja először, ha a zaj megszűnik, horpaszt tovább. Ébredéskor a nyújtózkodás, ásítás az természetes, de rögtön utána visítva követeli a reggelit!


Próbáld meg letakarni valamivel a ketrecet, mikor alszik, aztán egy idő után lesd meg óvatosan! Lehet, hogy valami miatt feszült (fény, hang)?

2012. ápr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
AZ én tengerimalacom is csukott szemmel alszik, olyan édesek! :)
2012. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, elég picike a szoba. Valószínű ez is a baj. Így könnyebben megzavarhatják dolgok. Ha pár méterrel arrébb lenne tőlem, a számítógéptől, mindentől, lehet nyugisabb lenne. :/
2012. ápr. 12. 20:55
 10/13 anonim ***** válasza:
A számítógép zavarhatja! Nem tesz jót neki! Próbáld meg átrendezni a szobát,hogy legyen egy nyugis kis sarka :S az üvöltő zene sem tesz jót az állatoknak, vagy ha játszol a gépen és hangos :S szerintem idegesíti és ezért nem tud ellazulni :SSS
2012. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!