Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudnék szeretni törpeny...

Honnan tudnék szeretni törpenyuszit? És kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy törpenyulat , de nem tudom honnan vegyek. Húsvét után mindenképpen , nem szeretnék rossz helyről venni . Minden tapasztalat érdekelne ! Főbb kérdéseim a törpe nyuszikről :

- Mivel szabad etetni , mivel nem ?

- Kell ivartalanítani őket ?

- Le szabad vinni néha őket az utcára füves helyre?

- Honnan érdemes venni?

- Meddig él egy törpenyuszi ?

- Nőstény legyen vagy fiú?


2012. ápr. 12. 22:31
 1/8 anonim válasza:
Az én nővérem sok évvel ezelőtt a budapesti állatkertből hozott nekem egy nagyon édes sötétszürke törpenyuszit. Húsvét után hozta el, válogatni is tudott, mert nagyon sok kis megunt állat várta, mi lesz a sorsa. A mienk szerencsés volt. Amit hirtelen tudok mondani, hogy a friss fűtöl megbeegedett, felpuffadt kiskorában, majdnem belepusztult, de egy injekciókúrának hála végül meggyógyult. Vegyél nyulaknak való eledelt.
2012. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. ápr. 12. 22:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Na nézzük:

-szénát kell adni neki, és vizet, reggel és este nyuszi tápot, ehet zöldségeket, és gyümölcsöket, neten sok helyen fenn van a nyuszi számára ehető, és mérgező növények listája.

- Az ivartalanítás főleg fiú nyuszinál érdekes, mert ők ivaros korban jelölnek vizelettel, amiről nem lehet leszoktatni. sokak szerint a nőstényt is érdemes, betegségek elkerülése végett, de az én állatorvosom szerint nem jó ötlet mert kockázatos.

-Le szabad vinni:) Én is el szoktam vinni sétálni az enyémet, de utcán nem igazán érzi jól magát, inkább parkba vagy ilyesmi, kutyáktól távol.

-merre laksz? Nézz utána hogy van-e tenyésztő a környéken, mindenképp tenyésztőtől érdemes venni, ők figyelnek az egészségükre, és hogy nehogy valami örökletes baja legyen. De ott biztos drágább mint állatkereskedésbe, viszont megéi, mert a későbbiekben nem kell rá annyit költeni, mivel ha minden jólmegy egészségesebb.

-körübelül 6-8 év, de élhet 10 évig is.

-Szerintem mindegy, nekem mindkettő volt, szerintem ugyanolyanok, a nőstény jobban védi a területét, a fiú meg vizelettel jelöl, de ezen kívül szerintem nincs nagy különbség. Sokak szerint a fiú nyuszi bújósabb.

2012. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi fehérváron lakok nem nagyon találtam itt tenyésztőket.
2012. ápr. 12. 22:58
 5/8 anonim válasza:

Ja, és biztonságos bekerített helyen futkározhat a fűben, de vigyázz nehogy elragadja egy kutya. Hallottam ilyet. Lakótelepen a házak között sétáltatta a kisgyerek, de jött egy kutya, és...inkább nem folytatom.

És az állatkertben nem is kell érte fizetni szerintem, legfeljebb egy jelképes összeget, de ez sem biztos. Kereskedésben több ezer ft-ba kerül.

2012. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésben is ki lehet fogni egészséges nyuszit, de kockázatos. Kérd meg az eladót, hogy alaposan megnézhesd, a fogát is meg minden. Ha nem túl pici és valami baja van az valószínűleg látszani fog.
2012. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nézegess neten hirdetéseket, hátha van kisnyuszi valakinél a közeledben.
2012. ápr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
google a barátod olvasgass
2012. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!