Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék nyuszit tartani....

Szeretnék nyuszit tartani. Milyen nagyra no egy torpenyul? Kell neki védooltás? Drága a tartása? Csak a balkonon tudom tartani és nemnagyon tudom kiengedni futkosni.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor inkább ne, egy nyuszinak azért kell a szabadság és télen szükséges, hogy a terasz védett helyen legyen, tehát azért ne egy teljesen nyitott terasz.


A tartása amúgy alapvetően nem drága, csak a kezdett nehezebb. Kell neki egy megfelelő méretű ketrec, ami minimum 100X50 centis. Ez elég drága újonnan, de használtan is hozzá lehet jutni. Plusz a nyuszi meg még néhány alapdolog a ketijébe. Oltani évente kell, csak az első oltást kell megismételni 6 hét múlva. Utána évente egyszer tavasszal kell beoltani, főleg, ha szabadban lesz. Akkor nagoyn fontos.


De azért gondold meg, mert foglalkozni kell vele és szereti a társaságot. Nem szeret egyedül lenni és szeretnek rohangálni.

2012. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minimum 2-3órát kell rohangálnia minden nap.A "nemnagyon tudom kiengedni futkosni." alatt mit értesz? Az,hogy milyen nagyra nő függ attól is,hogy törpenyúlon belül milyen fajtát szeretnél.Mi havonta olyan 3-4ezret költünk rá.
2012. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy ilyen gyorsan válaszoltatok. Amugy a balkonom jol védett helyen van . Amugy a kérdésben oroszlánfejure vagy angorara gondoltam
2012. ápr. 13. 17:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és társaságot is tudok biztositani neki
2012. ápr. 13. 17:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy angora nagy, egy oroszlánfejű olyan 2-2,5 kilós. Milyen társaságot tudnál neki biztosítnani?
2012. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát sokat lennék vele meg apukám is
2012. ápr. 14. 13:01
 7/13 anonim válasza:
Nekem is van törpenyuszim..szúnyogcsípés elleni védőoltást szoktam neki adatni, mert abba bele is pusztulhat.a tartása nem egy olcsó mulatság, és énis csak nyáron engedem ki futkosni
2012. ápr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem engeded ki minden nap?
2012. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És ha csk nyáron engedem ki nem fog megbetegedni
2012. ápr. 15. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nem ártana naponta kiengedni, hogy rohangászhasson, szabadon lehessen. Te sem örülnél neki, ha be lennél egy pici helyre zárva és nem mehetnél sehova, igaz?

Ugyanígy van a társasággal is... vagy vegyél mellé egy másik nyuszit, akiel jól el van (viszont akkor ivartalanítsátok legalább az egyiket) vagy legyetek vele nagyon sokat. Ha párosával veszed, akkor egyszerre vedd meg őket, lehetőleg egy helyről és nézz utána, hogy lenne a legjobb. értem ez alatt, hogy két fiú, két lány (nem javasolt) vagy 1 fiú, 1 lány (ebben az esetben mindenképp ivartalanítás, ami megintcsak megdobja a költségeket... plusz két nyuszinak már nem ártna egy még nagyobb keti, legalább 120X60-as)

2012. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!