Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Érdemes féreghajtót kérni a...

Érdemes féreghajtót kérni a nyuszinak?

Figyelt kérdés

2 hét múlva megyünk oltásra az állatorvoshoz. Még csak 1 éves a nyuszi, eddig még nem kapott féreghajtót, csak olvastam, hogy nyusziknak is szoktak adni. Nem vettem észre, hogy férges lenne vagy akármi, szobában lakik velünk, ritkán visszük csak ki sétálni, tavaly nyáron járt kint utoljára. Érdemes azért kérni egy ilyet? Most ha kicsit jobb idő lesz, azért tervezzük megint kivinni egy kicsit legelészni meg szaladgálni.

És a másik kérdésem, hogy az állatorvostól kérjek (vagy kérhetek-e egyáltalán) valami kullancs elleni szert azért, hogy majd visszük ki?



2012. ápr. 13. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

A kullancs elleni szer szerintem nagyon fontos, mindenképpen kérj az állatorvostól.

A féreghajtóról is tudsz majd beszélni az orvossal, amikor hamarosan elmentek hozzá. Igazából kétesélyes dolog, szerintem az állatorvos jobban meg tudja ítélni, mintha itt mindenféle tanácsokat írnak az emberek. :)

2012. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kullancsos kérdést nem fejtettem ki eléggé :) Úgy értem, hogy érdemes-e az állatorvostól kérni vagy bemegyek egy Fressnapfba vagy Alphazoo-ba és esetleg lehet ott is kapni nyuszinak valót?
2012. ápr. 13. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Féreghajtó felesleges, nem jellemző a nyuszikra a férgesség. Az én nyuszim elmúlt 3 éves, soha nem volt féreghajtózva és nem férges.

Kullancs elleni szert mindenképp kérj a dokitól, bár neten is meg tudod rendelni. Neostomosan a neve, amit nyuszikra lehet használni, ez ampullában van, 1 liter vízben fel kell oldani és bepermetezni vele a bundáját! Pár száz forint, jó sokáig elég :) Ha netán Frontline-t akarna ajánlani az állatorvos, még véletlenül se vedd meg, nyuszikra tilos!

2012. ápr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! És ezt a Neostomosant ha elmegyek állatpatikába ott is kapok? Mert akkor ezzel nem feltétlenül várom meg amíg eljutunk a dokihoz.
2012. ápr. 14. 10:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt szeretném kérdezni, hogy ha ezzel befújom a nyuszit, akkor nem lesz gond, ha ezt lenyalogatja magáról? Meg hogy feljön az ágyba a befújt szőrével?
2012. ápr. 14. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet kapni!

De azzal vigyázz, hogy elég jól be kell permetezni a bundáját vele és mivel vízben kell feloldani, jó nedves lesz, nehogy megfázzon! Én olyan 20-25 fokban szoktam csak kivinni a nyuszim, pont emiatt.

2012. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, a nyalogatással nem lesz gond :)
2012. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor mégiscsak várok vele :)
2012. ápr. 14. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!