Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS nagyon sürgős! Nyuszi...

SOS nagyon sürgős! Nyuszi születés?

Figyelt kérdés
Pároztattam két törpe nyulat és kisnyulak születtek. a gond az hogy a nőstény nem tépte ki a szőrét és nem vackolt be a kis jövevényeknek. a másik hogy az egyik kisnyúlnak a háromból már csak a feje volt ott :(( konkrétan megette! Lehet hogy nem fogja gondozni, hanem megeszi őket? de a kis újszülöttek szépen levoltak tisztogatva mikor megláttam őket. arra gondoltam hogy a harmadik halva születhetett és azért ette meg. Lehet hogy ez történt? mi a teendő? kérlek szépen segítsetek :(((

2012. ápr. 13. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
a nyúl rágcsáló....nem eszi meg a kölykét...akkor valami elvitte vagy nem tudom...tegyél be neki szalmát ...nem muszáj azoknak igazi szőr...NE CSINÁLJ SEMMIT...HAGYD ŐKET NYUGODNI :)
2012. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a nősténynek tiszta vér volt a szája és egy teljesen zárt ragadozó biztos ketrece van. a hím sem férhetett hozzá. és mikor benéztem éppen a kisnyúl maradványait nylogatta :(
2012. ápr. 13. 19:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha első ellése volt a nyuszinak akkor előfordulhatott hogy megette:( Én ott voltam a nyuszim első ellésénél és az enyém egyből megette a kisnyuszi fejét(utána ki is vettem tőle) Ha az anya nem tépett szőrt nem gond beraksz neki egy kis szénát vagy szalmát és viszlát!:)
2012. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és a megmaradt két kisnyuszit lehet hogy fel fogja nevelni? vagy őket is megeszi?
2012. ápr. 13. 19:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Jogosan bizakodom a túlélésükben? A nőstény nyuszim ugyanis mérnöki pontossággal letisztogatta és még nem falta fel őket.
2012. ápr. 13. 20:05
 6/12 kacika2 válasza:

Nálam ugyan ez a helyzet. Két napja szült,és 3 mat összerágcsált.A többi teljesen ki volt hűlve,és nem hagyta,hogy bármit is tegyek be,mert rögtön szét túrt mindent.Kivettem a másik hármat,és fecskendővel etetem őket.

Ketten írták,hogy tehéntejet ne adjak nekik,de akkor mit?

Két napja azzal etetem őket,és eddig semmi baj velük.

2012. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

a megmaradt két kis nyuszi nem érte meg a reggelt. az egyik megrágcsálva a másik kihülve a széna tetjén :(

a második ellésnél már minden rendben lesz?

2012. ápr. 14. 12:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért kell szaporítani szegényeket? :(
2012. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Te jó ég, én már attól is sokkot kaptam, hogy elolvastam ezt történetet. Szerintem mindenképpen nézz utána könyvekben, interneten a nyulak szaporításának, mielőtt újra próbálkozol.
2012. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
utána néztem mielőtt bele kezdtem volna. de csak egy alom nyuszit szeretnénk. nem akarjuk őket szaporítani olyan brutális módon! :(
2012. ápr. 17. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!