Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac-hogy tudnám...

Tengerimalac-hogy tudnám leszoktatni róla? Többi lent!

Figyelt kérdés

Eredeti kérdésnek a ketrecrágcsálást akartam feltenni, de látom olyan kérdés már volt, és senki nem tudott rá megoldást.. akkor inkább a kérdésem az, hogy milyen módszerekkel lehetene idomítani, neveleni őket? vmi trükk? akár a rágcsálás ellen...(azért leírtam az eredeti problémát is)


Rágja a ketrecet, főként akkor ha közeleg a kajaidő, vagy ki akar jönni. viszont eddig nem volt gond, reggel akkor kezdte el mikor idő volt... most meg akár órákkal előtte elkezdi, és nagyon rossz erre ébredni. agressziven rágja és közben visít... elképesztően idegesítő. eddig még nem jöttem rá mégis mit kéne tennem. az nem megoldás hogy egyből kaját adok, mert ehhez fog hozzászokni, és természetes lesz neki, hogy ha ezt csinálja akkor kaját kap. mégis hogy tudnám ránevelni, hogy ezt nem szabad, és ne csiálja? biztos nem lehetetlen..:) ötletek?

(van társa, két malackám van szóval nem az a baj..a másik az nyugisabb ő csak visít)


2012. ápr. 14. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Rákereshetnél a neten vagy kérdezd meg egy állatorvostól,de szerintem ha elkezdi ezt a rágást,ne adj neki rögtön enni mert ezzel megjutalmazod őt.
2012. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jaja tisztába vagyok vele.. amúgy keresgéltem semmi jó ötlet.. talán az h citrommal kenjem be..
2012. ápr. 19. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:
erről nem lehet leszoktatni.mindig fog valamit rágni,mert koptatja a fogát
2012. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bár nagyon régi a kérdés, de hátha valaki idetéved és hasznos lesz. A malac a ketrecet nem fogkoptatás céljából rágja, hanem figyelemfelkeltés végett. Legyen előtte mindig széna, meg rágófa, és akkor pláne nem akarja majd az undi fémet rágcsálni koptatás céljából ;)

A jó hír az, hogy én le tudtam szoktatni róla az enyémet, bár ő talán kicsit speciálisabb eset, ugyanis nálunk a ketrec mindig nyitva van, mert ő bizony sosem akar megszökni, viszont szeret kifelé kukkolni. 4 éve tartom így a malackámat és még sose történt ebből baj, őt nem kell félteni. Ezáltal szerencsésebb a helyzet, mert nem 4,csak 3 felület van. Ha bezártam valamiért, azonnal elkezdte viszont rágni... :) Ezt leszámítva, amikor nyitva van a ketrec és zajongani akar, akkor csak és kizárólag a ketrec jobb első sarkát rágta. Én úgy oldottam meg a problémát, hogy vannak ezek a visszazárható tasakos malactápok, azt vágtam szét és 'tapétáztam' ki vele azt a felületet amit ő mindig rágott. Ezt is elkezdte ugyan rágni, de nem volt hangja, így senkit nem zavart, ő is rájött, hogy így már nem olyan az egész és szerencsére leszokott róla nagyon hamar. A tasak meg annyira masszív, hogy előbb unta meg a rágását minthogy szét tudta volna rágni és félni kellett volna attól, hogy valami baja lesz tőle.

Nálam ez bevált, sok szerencsét! :)

2013. nov. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!